Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! No 1. februāra atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Noderīga informācija

Ar mājdzīvniekiem Jūrmalā

Jūrmalas ielās un kafejnīcās katru dienu redzam cilvēkus kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem. Un kāpēc gan nē, arvien vairāk sabiedrisko vietu atver savas durvis mājas mīluļiem. Arī Jūrmalā vienmēr atradīsiet vietas, kur laipni sagaidīs kopā ar mājdzīvnieku! Jāatzīmē gan, ne visur Jūrmalas sabiedriskajā telpā var doties ar mājdzīvniekiem. Tādēļ, pirms dieties uz Jūrmalu, iesakām iepazīties ar Jūrmalas valstspilsētas noteikumiem

Jūrmalas skatu torņi un publiskie parki

Kāpjot Ķemeru tornī vai Dzintaru mežaparka tornī drošības apsvērumu nolūkos četrkājainie draugi tomēr ir jāatstāj lejā. Pārsvarā Jūrmalas parki ir atvērti arī četrkājainajiem draugiem, izņemot Dzintaru mežaparku un Kauguru atpūtas parkā, kur ar suņiem ienākt ir liegts, tāpat arī bērnu atpūtas, sporta un rotaļu laukumos nedrīkst atrasties ar mājdzīvniekiem.

Pludmale

Jūrmalas oficiālajās peldvietās nedrīkst atrasties dzīvnieki un šis noteikums ir spēkā cauru gadu. Jūrmalas pludmales garums ir 24 km un visā tās garumā kopumā  11 jūras un  4 upes peldvietās apmeklēt pludmali ar četrkājaino draugu ir aizliegts. Sods par pludmales apmeklējumu ar dzīvnieku ir noteikts līdz pat 500 eur. Savukārt, pastaigāties pa pludmales kāpu zonu un noraudzīties jūras viļņos ar mājas mīluļiem varat droši.

Jūrmalas muzeji

Jūrmalas muzejos oficiāli nav atļauts nāk kopā ar dzīvniekiem. Un tomēr, mēdz būt izņēmumi: Jūrmalas brīvdabas muzejā ir atļauts nāk, ja mājas mīluli var paņemt klēpī. Raiņa un Aspāzijas vasarnīcā, gadījumos, ja muzejs ir pilns ar apmeklētājiem, draugs tomēr būs jāatstāj pagalmā. Dodoties uz Aspāzijas māju, šāds apmeklējums būtu iepriekš jāsaskaņo. Jūrmalas muzejs ir atvērts apmeklētājiem ar dzīvniekiem, tomēr ņemsim vērā, ka par sabiedrisko drošību atbild dzīvnieka saimnieks.

Kafejnīcas

Jūrmalā gandrīz visu kafejnīcu āra terasēs redzēsiet sēžam kādu atpūtnieku ar savu četrkājaino mīluli. Liela daļa kafejnīcu Jūrmalā ir atsaucīgas cilvēkiem ar četrkājainajiem draugiem. Atsevišķās kafejnīcās gan ir nosacījumi - tikai ar maza izmēra dzīvniekiem, vai, drīkst uzturēties tikai āra terasē. Jomas ielā, it īpaši vasaras sezonā, kafejnīcas ir katrā ēkā. Tā piemēram, kafejnīcā De Gusto var nākt ar mājas mīluli gan ziemā, gan vasarā, ja palūgsiet iedos arī padzerties. Kafejnīcā Bitīte pieļaujami tikai mazie sunīši, jo te apgrozās daudz bērnu. Grilbārs Noi četrkājainajiem draugiem pie ieejas ir sagatvojis speciālu ūdens trauku. Tāpat arī restorānā Randevu – laipni uzņems apmeklētājus kopā ar mazā izmēra  mājdzīvniekiem. Pirms apmeklēt kādu no pilsētas sabiedriskās ēdināšanas iestādēm, aicinām palūgt atļauju viesmīlim vai administratoram.

Pilsētas pastaigu takas

Visās pastaigu takās ir atļauts staigāt kopā ar dzīvniekiem, taču vienmēr izvērtējiet vai jūsu suns ir pietiekami socializējies un spēs pieņemt cilvēkus pūļus, it īpaši Ķemeru tīreļa purvā, kad brīvdienās, uz šaurās koka laipas, jūties kā pilsētas centrālajā ielā.

Lai pastaiga pa Jūrmalu būtu izdevusies, neaizmirstiet paņemt līdzi sanitāro maisiņu, jo pilsētā rūpējas par tīrību un katrs suņa saimnieks ir atbildīgs par sava mīluļa atstāto mantu.

 

_______________________

Raksts tapis saskaņā ar Jūrmalas domes saistošajos noteikumos “Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā” noteiktajām normām. Pēdējās izmaiņas stājušās spēkā 2024. gada 1. janvārī.