A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Līdz 30. septembrim atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Pasākumi

Piektdiena, 30.septembris
19:30
Aurēlija Šimkus un Tonijs Jike Jangs

Aurēlija Šimkus un Tonijs Jike Jangs

 • Piektdiena, 30.septembris
 • Dzintaru koncertzāle
 • Turaidas iela 1

Programmā:

Frideriks Šopēns - 1. Balāde op. 23 un 2. Skerco op. 31

Sergejs Prokofjevs - 4. Sonāte op. 29

Volfgangs Amadejs Mocarts - sonāte divām klavierēm re mažorā, K. 448

Pēteris Čaikovskis - svīta no baleta "Riekstkodis". (Divām klavierēm arandžējis Nicolas Economou)

Biļetes: www.bilesuparadize.lv

Sestdiena, 1.oktobris
09:00 - 16:00
Rudens ražas svētki

Rudens ražas svētki

 • Sestdiena, 1.oktobris
 • Bulduru dārzkopības vidusskola
 • Viestura iela 6

Visa pasākuma garumā parka tirdziņā pie amatniekiem, zemniekiem un dažādu arodu pratējiem būs iespēja iegādāties daudzveidīgu produkciju. Kopumā plānotais dalībnieku skaits – vairāk kā 100 dažādu amatnieku, mājražotāju un stādu audzētāju.

Svētkos būs iespēja piedalīties paraugdemonstrējumos, kuros Bulduru Dārzkopības vidusskolas pasniedzēji konsultēs par dārzos darāmiem darbiem, augu audzēšanu un pavairošanu.

Apmeklētāji varēs piedalīties atraktīvās izklaidēs gan lieliem, gan maziem - spēlēt lielgabarīta koka spēles veiklībai un atjautības asināšanai, vai piedalīties Ķirbja velšanas stafetē. Mazākie varēs barot trusīšus vai kaziņu un braukt ponija mugurā.

Zinātkārie varēs ņemt dalību meistarklasēs un konkursos – Rudens floristikas demonstrējumos, no rudens lapām pagatavot rozes, droši uzkāpt kokā kopā ar arboristu, kā arī citās dalībnieku – mājražotāju organizētās meistarklasēs. Būs arī rudens velšu degustācijas un ražas izstāde.
Pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar dendroloģiskiem retumiem, kas vairāk nekā simts gadu garumā atraduši paliekošas mājas skolas vēsturiskajā parkā. Īpaši skaisti rudenī ir sarkanlapu ozoli, romantiskais skats pār dīķi uz veco skolas ēku.

– Amatnieku un mājražotāju tirdziņš
– Meistarklases
– Izklaides un izstādes
– Koncerti un radošās darbnīcas.

Ieeja bez maksas.

Svētdiena, 2.oktobris
11:00
Koncerts ģimenēm ar bērniem "Rūķu Riču Raču"

Koncerts ģimenēm ar bērniem "Rūķu Riču Raču"

 • Svētdiena, 2.oktobris
 • Dzintaru koncertzāle
 • Turaidas iela 1

Muzikālā uzveduma "Rūķu Riču Raču" galvenie varoņi ir kāda rūķu ģimene- rūķu tētis, mamma, rūķu māsiņa un divi brālīši. Tur, tālu, tālu, aiz trejdeviņiem mežiem, lielā kalna pakājē, viņu dzīve, tāpat kā citiem rūķiem senatnē, rit vienkārši, bet jauki un laimīgi. Katram ikdienā savs darbiņš

jāpadara, cītīgi jāpamācās rūķu vēstures stundā un tikai pēc tam vakarus var īsināt ar rūķu ģimenes iemīļoto "Riču Raču" spēli. Bet tad pēkšņi rūķu dzīve mainās līdz nepazīšanai.

Rūķiem vajadzēs daudz izturības, spēka un gudrības, lai atgūtu to, kas nakts melnumā nozagts. Bet rūķi joprojām tic, ka vēl uzspēlēs "Riču Raču".

Biļetes: www.bilesuparadize.lv

Svētdiena, 16.oktobris
18:00
Skride Quartet. Dvoržāks un Enesku

Skride Quartet. Dvoržāks un Enesku

 • Svētdiena, 16.oktobris
 • Dzintaru koncertzāle
 • Turaidas iela 1

Izcilā latviešu vijolniece Baiba Skride līdzās spožai solistes karjerai ar tikpat lielu rūpību pievēršas arī kamermuzicēšanai. Viņas lolotā Skride Quartet saspēli un aizrautīgi dabisko mūzikas tēlu iedzīvināšanu slavē kritiķi visā pasaulē. Šoreiz kvartets atgriežas pie Latvijas klausītājiem ar divu izcilu kamermūzikas meistaru mazāk pazīstamiem šedevriem. Antonīns Dvoržāks Otrajā klavierkvartetā atkāpjas no čehu folkloras enerģiskās izteiksmes un nododas vāciski romantisku mūzikas priekšstatu izpētei. Arī rumāņa Džordžes Enesku Pirmajā klavierkvartetā dzirksteļo nevis rumāņu rapsodiskā jutoņa, bet francisks šarms. Leģendārais 20. gadsimta čellists Pablo Kazalss Enesku reiz nodēvējis par "lielāko mūzikas fenomenu kopš Mocarta", un šāds salīdzinājums nav nejaušs – pasaulē pirmā klavierkvarteta autora Mocarta kamerstila esence spulgojas arī Enesku nošurakstos. Tos kopā ar Baibu atklās viņas māsa un ilggadēja saspēles partnere, pianiste Lauma Skride, franču altiste Liza Berto un nīderlandiešu čelliste Harieta Kreiga. 

Biļetes: www.bilesuparadize.lv

Svētdiena, 23.oktobris
Rudens kamermūzikas festivāls

Rudens kamermūzikas festivāls

 • Svētdiena, 23.oktobris
 • Dzintaru koncertzāle
 • Turaidas iela 1

Parīzē mītošais Quatuor Ébène ar izsmalcinātu uzdrīkstēšanos spēj iegremdēties visdažādāko laikmetu akadēmiskās mūzikas dzīlēs un vienlīdz viegli pārvērsties arī šarmantā džeza ansamblī. Ar savu telepātisko saprašanos, harizmātisko spēli un svaigo pieeju klasiskās mūzikas tradīcijām Quatuor Ébène ir viens no pārsteidzošākajiem mūslaiku stīgu kvartetiem, kas iedvesmojis klausītājus visā pasaulē, turklāt enerģijas apmaiņa ar klausītājiem ir ļoti būtiska arī viņiem pašiem. Vēl pirms stīgu kvartetu ēras sākuma Henrijs Pērsels komponēja fantāzijas vēsturisko stīginstrumentu – violu – ģimenes ansamblim, ko kontrapunkta meistarībā mēdz salīdzināt ar Baha Fūgas mākslu. Sava"kamermūzikas gada" pilnbriedā Roberts Šūmanis pievērsās stīgu kvartetiem, iedvesmojoties no Vīnes klasiķu kamerstila sasniegumiem. Skatu pāri vecāko kolēģu plecam savulaik meta arī Ģerģs Ligeti, Pirmajā stīgu kvartetā sveicinot Bēlu Bartoku un viņa "nakts mūziku" – tik krāšņa būs Quatuor Ébène Rudens kamermūzikas festivāla programma!

Biļetes: www.bilesuparadize.lv

24.septembris 12:00 - 25.septembris 19:00
Street-food festivāls “RestoBulduri”

Street-food festivāls “RestoBulduri”

 • 24.septembris 12:00 - 25.septembris 19:00
 • Bulduru prospekts 33
 • https://www.restobulduri.lv/

Jau šajās brīvdienās, 24. un 25. septembrī Jūrmalā, Bulduros, norisināsies Street Food festivāls – RestoBulduri. Pasākuma organizatori dalībniekus sauc par “Lielisko Piecinieku”, jo festivāla apmeklētājus lutinās- “36. līnija” ar šefpavāru Lauri Aleksejevu, “Choice Jūrmala” restorāns ar šefpavāru Robertu Slaidiņu, restorāns “Faces” ar šefpavāru Andreju Ursu, “Olivjē” ar Jūliju Škuļinu un “Kafijas Stūrītis” . Pasākums norisināsies visas dienas garumā no plkst.12:00- 19:00, ieeja pasākumā bez maksas.


Paši festivāla dalībnieki piekrīt, ka tā tiešām būs nebijusi iespēja viesiem sastapt šos restorānus vienuviet. Restorāna “Faces” festivāla ēdienkartē būs apvienoti viesu iecienītākie ēdieni un būs iespēja nogaršot tradicionālo Paelju ar jūras veltēm. Tikmēr “36. Līnija” lutinās viesus ar svaigi ceptām picām un klasisko zivju zupu, Lauris Aleksejevs uzsver, ka arī pašiem restorāniem šis festivāls būs lieliska iespēja apvienoties un darboties komandā. Nenoliedzami būs padomāts arī par veģetāriešiem un vegāniem, pavāri, no “Kafijas Stūrīša”, būs sagatavojis īpašu ēdienkarti, kuru jau tagad vari apskatīt www.restobulduri.lv 


Pasākuma organizators Mārtiņš Strods uzsver, ka RestoBulduri tik tiešām ir kā tilts, kas apvieno piecus talantīgus šefpavārus un restorānus vienuviet. Viņš neslēpj, ka padomāts būs arī par pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem, jo viņiem šefpavāri būs sarūpējuši īpašus pārsteigumus. Mazākajiem apmeklētājiem organizatori būs izveidojuši arī speciālu atpūtas zonu, kur būs iespējams piedalīties dažādās radošās darbnīcās kopā ar animatoriem.
Sestdien, 24.septembrī, pasākumā uzstāsies DJ Delana un DJ Dominox, taču 25.septembrī apmeklētājus priecēs ne tikai DJ Dominox, bet arī dzīvā mūzika kopā ar Aiju Vītoliņu un Džeka Keruaka ansambli. Kā jau priekšā pačukst festivāla nosaukums, tas norisināsies Bulduros, festivāla apmeklētājiem ieeja no Bulduru prospekta un Vienības prospekta krustojuma.

1.oktobris - 2.oktobris
Ceļotāju dienas un Putnu dienas

Ceļotāju dienas un Putnu dienas

 • 1.oktobris - 2.oktobris
 • Ķemeru Nacionālais parks

Ķemeru Nacionālais parks aicina uz Ceļotāju dienām, kas nu jau tradicionāli tiek rīkotas kopā ar ikgadējām Eiropas rudens putnu vērošanas dienām EuroBirdwatch. Programmā paredzētas vairākas jaunas, līdz šim nebijušas aktivitātes, kas palīdzēs atklāt un uzzināt ko jaunu par Ķemeru Nacionālo parku, kas šogad svin savu 25. jubileju. Pasākuma viesi varēs doties īstā "bridienā" pa Raganu purvu vai izzinošā un dziesmotā pārgājienā pa maršruta "Mūsdienu Barona ceļš", kas veltīts tautasdziesmu vācējam - Krišjānim Baronam. Tāpat programmā paredzētas aktivitātes putnu vērošanai, neparasti pārgājieni, ekskursijas u.c.

23.septembris - 25.septembris
5. starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss

5. starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss

 • 23.septembris - 25.septembris
 • Dzintaru koncertzāle
 • Turaidas iela 1

5. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss ir ikgadējs koru konkurss, kas kopš 2016. gada pulcē augsta līmeņa amatieru korus no visas pasaules. Visi dalībnieki izpilda Obligāto programmu, tostarp speciāli konkursam radītu latviešu komponista skaņdarbu, kā arī Izvēles programmu, kurā kori parāda savu unikalitāti un sev raksturīgo.

Korus vērtē starptautiski atzītu mūzikas profesionāļu žūrija, kuri pēc pirmās konkursa dienas izvirza vismaz 5 Grand-Prix izcīņas finālistus.

Ieeja pasākumā bez maksas.

23.septembris - 29.oktobris
Izstāde "Krāsaini spilveni"

Izstāde "Krāsaini spilveni"

 • 23.septembris - 29.oktobris
 • Aspazijas mājā
 • Z.Meierovica prospektā 18/20

Tekstilmozaīkas darbu izstādi "Krāsaini spilveni" veidojuši tekstilmozaīkas interesenti - amatieri un profesionāļi. Izstāde tapusi, iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa "Krāsaino pasaku" motīviem, to iespaidā darināti 50 spilveni. Gan bērniem, gan pieaugušajiem būs interesanti kopā ar Imantu Ziedoni "spēlēties" viņa pasaku pasaulē - tik gaišajā un šķietami nepareizajā, no vispārpieņemtiem uzskatiem brīvajā. Ir tikai jānotic pasaku tēliem un jāļaujas, lai ieraudzītu baltu vai dzeltenu, vai brūnu - vienkārši raibu - pasauli.

Ekspozīcija ir interesanta gan no tekstilmākslas viedokļa, gan no literārā darba lasītāja viedokļa, un tā, protams, ir ļoti krāsaina.

31.augusts - 9.oktobris
Gleznotāju Anetes Kalniņas un Jura Jurjāna izstāde "Trīs Gaisma"

Gleznotāju Anetes Kalniņas un Jura Jurjāna izstāde "Trīs Gaisma"

 • 31.augusts - 9.oktobris
 • Jūrmalas muzejs
 • Tirgoņu iela 29

Mākslinieku Anetes Kalniņas un Jura Jurjāna glezniecības ekspozīcijas ir vērtīgs atklājums pat labiem viņu radošā darba un Latvijas mākslas pazinējiem. Vairāku iemeslu dēļ, kurus katrs skatītājs var izvēlēties atbilstoši savām zināšanām un izpratnei.

Aizvien ir rosinoši un pārsteidzoši, kā pat zināmi darbi, gleznieciskās vērtības, atsevišķu tēmu nolasījumi un interpretācijas uzrunā nebijušā kārtojumā un nolasījumā, gaismas maiņu spēlēs un noskaņu mijās. Turklāt šajā gadījumā papildus kairinājums, kā veidojas mākslas attiecības starp Meistaru un viņa audzēkni.

Izstāde ir divu atšķirīgu mākslinieku darbu satikšanās. Saskarsmes, sarunas iespējamība. Mūsu ziņā – sadzirdēt, saprast, uztvert glezniecības dialoga jaunatklāsmes

Ieeja bez maksas.

31.augusts - 9.oktobris
Tekstilmākslinieces Siljas Pogules taftinga tekstilgleznu izstāde "Modulāro saldumu kolekcija"

Tekstilmākslinieces Siljas Pogules taftinga tekstilgleznu izstāde "Modulāro saldumu kolekcija"

 • 31.augusts - 9.oktobris
 • Jūrmalas muzejs
 • Tirgoņu iela 29

Pēc tradīcijas ar “saldu” mākslā apzīmē kaut ko pārspīlēti izskaistinātu, jūtelīgu vai banālu. Skaidru likumu nav, taču par gleznu, skulptūru, dzejoli vai dziesmu mēdz teikt: "pārāk salds", un citi tam piekrīt vai iebilst. "Modulāro saldumu kolekcija" saldums radies citādi - tas ir mākslinieces Siljas Pogules apzināti izcelts no garšu un sajūtu pasaules, nolikts uzmanības centrā un apcerēts kā vairāk vai mazāk uzstājīga vēlme. Tas ir izcelts arī no valodas pasaules emocionālai vai kritiskai aplūkošanai - apēst kaut ko saldu, dzīvot "saldi", saldi aizmigt un sapņot vai gremdēties saldās atmiņās. 

Ieeja bez maksas.

17.septembris - 29.oktobris
Gundara Rutka fotoizstāde

Gundara Rutka fotoizstāde

 • 17.septembris - 29.oktobris
 • Jūrmalas Kultūras centrs
 • Jomas ielā 35
7.septembris - 29.oktobris
Ķeramiķes Ojūnas Batbajaras darbu personālizstāde

Ķeramiķes Ojūnas Batbajaras darbu personālizstāde

 • 7.septembris - 29.oktobris
 • Bulduru Izstāžu nams
 • Tirgoņu iela 29

No 7. septembra līdz 29. oktobrim Jūrmalas muzeja filiālē Bulduru Izstāžu namā skatāma jaunās keramiķes Ojūnas Batbajaras pirmā personālizstāde "Atlētiskā progresija". Ojūna ir Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras studente keramikas apakšnozarē. Aktīvi piedalās starptautiskos simpozijos, lai izzinātu materiālu, eksperimentētu ar glazūrām, lai meklētu savu ceļu mākslā. Izstādes laikā jaunā māksliniece tiksies ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, kā arī vadīs meistarklasi Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņiem.

Katrs objekts ekspozīcijā balstās uz iepriekšējā priekšmeta formas manipulāciju. Darbi tiek atvasināti viens no otra, lai vizualizētu un izpētītu pakāpenisko formas maiņu. Neskatoties uz atšķirībām formās atsevisķiem objektiem, mēs bez piepūles un papildu skaidrojumiem saredzam to līdzīgās struktūras iezīmes. Šim procesam pamatā ir cilvēka dabiskā vēlme meklēt līdzības priekšmetos. Rezultātā arī visu sēriju varam sajust kā organisku un vienotu veselumu. Reizē katrs apmeklētājs var saistīt savu patiku ar kādu individuālu progresijas punktu, izjūtot savas individuālas simpātijas.

Ieeja bez maksas.

 

13.jūlijs - 25.septembris
Projekts “Tagadismi un runas par formu”

Projekts “Tagadismi un runas par formu”

 • 13.jūlijs - 25.septembris
 • Mākslas stacijā "Dubulti"
 • Z.Meierovica prospektā 4
 • https://www.facebook.com/artstationdubulti

Mākslas stacijas “Dubulti” projektā deviņi autori strādās saskaņā ar klātbūtnes un radīšanas principu. Mākslinieki atradīsies izstāžu zālē, definēs ieceri un realizēs darbu, turpinot nesen Mākslas stacijā “Dubulti” notikušo Tomasa Hiršhorna (Šveice) projektu “Māksla=Patvērums”. Nenojaucot Šveices mākslinieka iniciēto “Māksla=Patvērums", “Tagadismiem” ir saikne ar atbalstu Ukrainai.

Projektā piedalās mākslinieki – Kristiāns Iesalnieks, Andris Ratnieks (dj Plastix), Liene Lintiņa, ENVIJA, Kintija Avena, Veronika Simoņenkova, Sāra Marija Nudiņa, Elīna Salnāja un Artūrs Bogdanovs. Savas ieceres autori īstenos dažādos materiālos – dzeja, performance, skaņa, process, glezniecība, dizains, tēlniecība, instalācija, fotogrāfija, kā arī visi tie “anonīmie” materiāli, kas atrodami šeit un tagad.

“Tagadismos” mākslinieki katru dienu lasīs Tomasa Hiršhorna tekstu “Veltījums Formai” (“Tribute to Form”) un komentēs to rīta tiešraidē plkst. 10.00. Pēcpusdienas tiešraide plkst. 14.00 būs kā dienasgrāmata par darīto, saprasto un interesanto. Visu dienu turpināsies translācija no statiskās kameras izstāžu zālē. Sociālajos tīklos tiks publicēti projekta idejas autores, kuratores Ingas Šteimanes procesa vērojumi.

Projekts “Tagadismi un runas par formu” Mākslas stacijā “Dubulti” norisināsies līdz 25. septembrim katru dienu no plkst. 9.00 līdz 17.30. Projekta prezentācija notiks 26. augustā plkst. 17.00. Ekskursijas kuratores vadībā notiks 28. augustā un 3. septembrī plkst. 16.00.

2.jūlijs - 30.septembris
Mašas Zurikovas personālizstāde “Mums ir paveicies dzīvot pie jūras. Jūrmala skiču kladē”

Mašas Zurikovas personālizstāde “Mums ir paveicies dzīvot pie jūras. Jūrmala skiču kladē”

 • 2.jūlijs - 30.septembris
 • Raiņa un Aspazijas vasarnīca
 • Jāņa Pliekšāna ielā 5/7
 • https://www.facebook.com/ravasarnica

Raiņa un Aspazijas vasarnīca aicina uz ilustratores un pilsētskicētājas Mašas Zurikovas personālizstādi “Mums ir paveicies dzīvot pie jūras. Jūrmala skiču kladē”.
Izstādē apkopotie akvareļu darbi ataino Jūrmalas koka ēkas un vasarnīcas ar to romantiskajām terasēm un tornīšiem, koka mežģīnēm ap logiem, lēnās dzīves sajūtu un savu unikālo vasaras stāstu, ko māksliniece sajutusi un tvērusi pilsētā. Mašas Zurikovas akvareļu skices dod iespēju apskatīt Jūrmalas koka ēkas no cita skatpunkta un izjust dzīvi pie jūras zīmējumu pēc zīmējuma.

7.maijs 11:00 - 29.oktobris
Ekskursija pa Ķemeru kūrorta parku sestdienās plkst.11.00 (latviešu valodā)

Ekskursija pa Ķemeru kūrorta parku sestdienās plkst.11.00 (latviešu valodā)

 • 7.maijs 11:00 - 29.oktobris
 • Ķemeru kūrorta parks
 • Tukuma iela 32, Ķemeri

Katru sestdienu plkst 11.00 aicinām doties ekskursijā ar gidu pa atjaunotu vēsturisko Ķemeru parku. Pastaigas laikā būs iespēja uzzināt par Ķemeru vēsturi laiku lokos, kā arī izstaigāt atjaunoto vēsturisku Ķemeru kūrorta parku. Ekskursijas sākums pie Ķemeru ūdenstorņa.

Ekskursija notiek latviešu valodā. Dalības maksa: pieaugušajiem 5 EUR/ pers., studentiem un senioriem 3 EUR/ pers., bērniem līdz 12 g.v. bez maksas. Grupām sākot no 21 cilv. 3 EUR/ pers., bērniem līdz 12.g.v. bez maksas.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta pa tālr. +371 29126551 vai e-pastu owl95@inbox.lv.

7.maijs 13:00 - 29.oktobris
Ekskursija pa Ķemeru kūrorta parku sestdienās plkst.13.00 (angļu valodā)

Ekskursija pa Ķemeru kūrorta parku sestdienās plkst.13.00 (angļu valodā)

 • 7.maijs 13:00 - 29.oktobris
 • Ķemeru kūrorta parks
 • Tukuma iela 32, Ķemeri

Ekskursijas sākums pie Ķemeru ūdenstorņa. Pastaigas laikā būs iespēja uzzināt par Ķemeru vēsturi laiku lokos un izstaigāt atjaunoto vēsturisku Ķemeru kūrorta parku.

Ekskursija notiek angļu valodā. Dalības maksa: pieaugušajiem 5 EUR/ pers., bērniem līdz 12 g.v. bez maksas. 

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta pa tālr. +371 29126551 vai e-pastu owl95@inbox.lv.

8.maijs 11:00 - 30.oktobris
Ekskursija pa Ķemeru kūrorta parku svētdienās plkst.11:00 (krievu valodā)

Ekskursija pa Ķemeru kūrorta parku svētdienās plkst.11:00 (krievu valodā)

 • 8.maijs 11:00 - 30.oktobris
 • Ķemeru kūrorta parks
 • Tukuma iela 32, Ķemeri

Ekskursijas sākums pie Ķemeru ūdenstorņa. Pastaigas laikā būs iespēja uzzināt par Ķemeru vēsturi laiku lokos, kā arī izstaigāt atjaunoto vēsturisku Ķemeru kūrorta parku.

Ekskursija notiek krievu valodā. Dalības maksa pret ziedojumiem: pieaugušajiem 5 EUR/ pers., bērniem līdz 12 g.v. bez maksas.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta pa tālr. +371 26117321.

30.aprīlis - 30.oktobris
Izstāde "Ķemeru kūrorta attīstība un izcilu personību likteņstāsti" Ķemeru ūdenstornī

Izstāde "Ķemeru kūrorta attīstība un izcilu personību likteņstāsti" Ķemeru ūdenstornī

 • 30.aprīlis - 30.oktobris
 • Ķemeru ūdenstornis
 • Tukuma iela 32, Ķemeri

Ūdenstornis strādā katru dienu no 30.aprīļa līdz 30.oktobrim plkst. 10.00 – 18.00. Ūdenstorņa apmeklējums ir bez maksas, taču uz jumta skatu platformu var tikt tikai ar iepriekšējo rezervāciju.

Atjaunotais Ķemeru ūdenstornis piedāvā apskatīt ekspozīcijas par Ķemeru kūrorta vēstures līkločiem, kā arī iepazīties ar izcilo personību likteņstāstiem. Skaistus Ķemeru apkārtnes skatus var vērot no diviem skatu laukumiem 12 un 42 m augstumā. Ķemeru ūdenstornis ir daļa no Latvijas industriālā vēsturiskā mantojuma, tika uzbūvēts 1929.gadā un kapitāli atjaunots 2020.gadā. Pēc rekonstrukcijas tornis turpina pildīt ūdens apgādes funkcijas, vienlaikus kalpojot kā apskates objekts.

Vairāk informācijas un rezervācija >>

 

10.septembris - 31.maijs
Izstāde "Rainis un jūra"

Izstāde "Rainis un jūra"

 • 10.septembris - 31.maijs
 • Raiņa un Aspazijas vasarnīca
 • Pliekšāna ielā 5/7

Izstāde iekļaujas projektā “Rainis un jūra”, kura mērķis ir aktualizēt un radošā veidā atspoguļot Raiņa un jūras attiecības, atklājot to poētisko dažādību dzejā, aplūkot tās sadzīviskā un filozofiskā līmenī, kā arī iesaistošā un uz sadarbību vērstā veidā veicināt sabiedrības izpratni par jūras un piekrastes teritorijas problēmjautājumiem 21. gadsimtā. 

Raiņa un jūras attiecību interpretācija ir viena no galvenajām muzeja komunikācijas tēmām. Raiņa dzīves laikā nemitīgā tiekšanās pēc jūras vērojama vairākos līmeņos: praktiskajā – māju sajūtas, veselības un iedvesmas meklējumos –, literārajā un filozofiskajā – jūtu, ideju, indivīda un sabiedrības attiecību definēšanā, patības un dzīves jēgas meklējumos.

Izstādes satura un vizuālās koncepcijas pamatā izmantoti spilgtākie Raiņa jūru izteicošie tēli, simboli un krāsas, kas atklāj gan Raiņa un jūras attiecību filozofisko līmeni, gan dzīves vides apzināto izvēli, tiecoties pēc dzīves kvalitātes uzlabošanas, kuru sniedz jūras tuvums. Satura vēstījumā par svarīgiem atzīti Rakstniecības un mūzikas krājuma materiāli (dzejas rokraksti, fotogrāfijas, vēstules, personīgās lietas) un dizaina valoda gan kā līdzeklis, kas izgaismo un atklāj materiālo un nemateriālo Raiņa mantojumu, gan kā pašvērtība un jaunrades rīks, kas, ietverot sevī Raiņa idejas, kļūst par vizuāli ietilpīgiem un interpretācijai labvēlīgiem mākslas darbiem.

Izstādi papildina mūsdienu cilvēka un jūras attiecību atainojums, atspoguļojot jūrmalnieku stāstus par jūras nozīmi viņu dzīvē. Iedvesmojoties no Raiņa idejām par katra indivīda un cilvēces vienlīdzīgu nozīmīgumu un atbildību pasaules priekšā, ar mākslas palīdzību tiks rosināta pastarpināta diskusija – kā vienoties par kopējām vērtībām jūras kā nākotnes resursa saglabāšanā. Izstāde tapusi, sadarbojoties Raiņa un Aspazijas muzeja speciālistei Lindai Grīnbergai un dizaineram Reinim Ducmanim.

Izstādes laikā notiks dažādi pasākumi: kultūrvēsturiskas pastaigas pa Raiņa un Aspazijas dzīvesvietām Jūrmalā, skicēšanas nodarbība pie jūras, kā arī oktobrī norisināsies zinātniskie lasījumi un diskusija par cilvēka, kultūras un vides mijiedarbības jautājumiem Raiņa laikā un mūsdienās. Pasākumu norises laiki tiks izziņoti atsevišķi.

23.jūlijs - 22.jūlijs
Gleznotāja Valda Buša izstāde "Sākums. 50"

Gleznotāja Valda Buša izstāde "Sākums. 50"

 • 23.jūlijs - 22.jūlijs
 • Bulduru Izstāžu nams
 • Muižas ielā 6

Gleznotāja Valda Buša izstāde "Sākums. 50" veltīta mākslinieka pirmās personālizstādes 50 gadu jubilejas atcerei.

Šogad atzīmējam svarīgu notikumu mākslinieka dzīvē – aprit piecdesmit gadi, kopš Valda Buša pirmās personālizstādes. 1972. gada rudenī Valdis Bušs, vīrietis brieduma gados (48), pirmo reizi izlika savas gleznas publikas vērtēšanai un ar satraukumu gaidīja izstādes atklāšanu Jūrmalas vēstures un mākslas muzejā. Par mākslinieka izjūtām liecina ieraksts viņa dienasgrāmatā: “Aizkars tika atvērts un viss, ko es pārdzīvoju, viss, ko mīlēju, tika nodots skatītājiem.”

Šajā izstādē apskatāmas gleznas no Valda Buša pirmās personālizstādes. Arī gleznu ierāmējums saglabāts un atjaunots kā toreiz, 1972.gadā.

30.marts - 30.marts
Pasaules jaunākās filmas Star Cinema

Pasaules jaunākās filmas Star Cinema

 • 30.marts - 30.marts
 • Star Cinema
 • Jomas iela 37
 • www.kino.korso.lv

Star Cinema Jūrmala ir mājīgs premium klases kinoteātris, kas veidots tā, lai katra detaļa būtu pārdomāta un sniegtu jums kvalitatīvas atpūtas iespējas, izvairoties no lielo kinoteātru burzmas. Tajā ir pieejamas divas zāles: Gold ar 34 sēdvietām un Platinum ar 13 sēdvietām. Kinoteātris ir aprīkots ar jaunākajām skaņas un attēla iespējām. Tāpat abas zāles ir pieejamas arī privātiem pasākumiem – prezentācijām, karaoke vai slēgtiem filmu seansiem, veicot iepriekšēju rezervāciju. Star Cinema Jūrmala Jūs varat ne tikai noskatīties kādu no jaunākajām filmām, bet arī izbaudīt lielisku maltīti, ko piedāvā restorāns ROOF BAR-B-Q & MUSIC.