Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! No 1. februāra atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Ukrainas laikmetīgās mākslas izstāde "Spriedze, pretošanās, mīlestība. Īsā versija"

Piektdiena, 27.oktobris - Svētdiena, 28.janvāris

Ukrainas laikmetīgās mākslas izstāde "Spriedze, pretošanās, mīlestība. Īsā versija"

  • Piektdiena, 27.oktobris - Svētdiena, 28.janvāris
  • Mākslas stacija "Dubulti"
  • Z.Meierovica prospekts 3

Ukrainas laikmetīgās mākslas izstādē “Spriedze, pretošanās, mīlestība. Īsā versija” mākslas stacijā “Dubulti” Ukrainas Laikmetīgās mākslas muzejs (UMCA) iepazīstina ar savu pirmo starptautisko projektu Latvijā, stāstot par brīdinājumiem, ko daudzi negribēja redzēt, par lēmumiem, kas jāpieņem visiem, un par vērtīgiem mirkļiem, ko var piedzīvot vistumšākajā laikā.

Izstādes “Spriedze, pretošanā, mīlestība. Īsā versija” pamatā ir kara laika mākslas arhīvs, ko 2022. gada 24. februārī kā datubāzi sāka veidot un kūrēt NVO Laikmetīgās mākslas muzejs.

Kuratores Tetjana Lisuna un Anna-Marija Kučerenko izstādē ir iekļāvušas 22 mākslinieku un mākslinieku kolektīvu vairāk nekā trīsdesmit darbus dažādos medijos: glezniecībā, grafikā, fotogrāfijā, video un jauktu tehniku objektos. Darbi radīti no 2010. līdz 2023. gadam – tas ir laiks pirms kara un laiks, kad norisinās brutālais karš, ko Krievijas federācija uzsāka pret Ukrainu. Izstādītie darbi lielākoties nāk no UMCA kolekcijas un dažādām privātkolekcijām Ukrainā un ārvalstīs.

Izstādes dalībnieki ir Ukrainas laikmetīgie mākslinieki: Mihailo Aleksejenko, Pjotrs Armjanovskis, Open Group, Anna Zvjaginceva, Žanna Kadirova, Alevtina Kahidze, Jana Kononova, Oleksandrs Kurmazs, Katerina Lisovenko, Romans Miņins, Veronika Mola, Daniils Ņemirovskis, Volodimirs Pavlovs, Kostjantins Poliščuks, Vasils Tkačenko-Ļjahs, Vlada Ralko, Deniss Salivanovs, Romans Himejs un Jarema Malaščuks, Alīna Jakubenko, Kinder Album un Piekarpatu teātris.

Izstāde mākslas stacijā “Dubulti” norisinās ar Jūrmalas pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.