/var/www/visitjurmala/templates/html/header.htm.inc on line 169
">

Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Pārgājienu maršruts "Jūrtaka"

Pārgājienu maršruts "Jūrtaka"
Pārgājienu maršruts "Jūrtaka"
Pārgājienu maršruts "Jūrtaka"
Pārgājienu maršruts "Jūrtaka"

Jūrmala ir iekļauta vairāk nekā 1200 kilometru garajā Baltijas jūras piekrastes pārgājienu maršrutā "Jūrtaka". Maršruts ved gar Baltijas jūras krastu starp Rīgu un Tallinu, tas sākas Nidas ciemā pie Lietuvas - Latvijas robežas, maršruts noslēdzas pie Tallinas ostas Igaunijā.

Jūrmalu ceļotāji  var izstaigāt trīs dienās; maršruts ir sadalīts šādos posmos: Ragaciems - Dubulti, Dubulti - Bulduri, Bulduri - Rīgas centrs. Maršruts visā garumā ir marķēts gan ar uzlīmēm, gan ar zīmēm, gan informatīviem stendiem. Atšķirībā no daudziem citiem maršruta posmiem Jūrmalā liedags ir izstaigājams visā tā garumā, pa ceļam, nedaudz nogriežoties no pludmales, var apskatīt daudzus kultūras objektus. Ceļotāju ērtībām Jūrmalā ir izvietoti trīs informatīvi stendi – Dubultos pie izejas uz pludmali, pie dzelzceļa stacijas Priedainē un pie izejas uz pludmali Bulduros. Stendos parādīti attiecīgā posma apskates objekti, kā arī maršruta ceļš. Pieredzējušam ceļotājam, kas labi pazīst Jūrmalas pilsētu, par izaicinājumu var kļūt pārgājiens no Bulduriem līdz Rīgas centram, kas ietver Priedaines apkaimi, Baltās kāpas, Vārnukroga, Kleistu meža, Bolderājas apskati.

"Jūrtaka" ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E9 daļa. E9 maršruts sākas pie Svētā Vincenta raga Portugālē un beidzas Igaunijas kūrortpilsētā Narva-Jēsū pie Narvas ietekas Somu jūras līcī. Izveidota mājaslapa www.jurtaka.lv, kurā var atrast informāciju gan par objektiem, kas apskatāmi pa ceļam, gan naktsmītnēm, gan pusdienošanas iespējām.

Tuvākās vietas