Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Engures evanģēliski luteriskā baznīca

Engurei ir bijusi nozīmīga vieta dzejnieka un viņa ģimenes dzīvē. Latvijas Televīzijas dokumentālajā filmā “Ziedoņa Kurzemīte: “Kā tur dzīvo!”” (2015) Imanta Ziedoņa māsa Anita Bumbure filmas veidotājus aizved uz dzejnieka pamatskolas gadu vietu un baznīcu, kur Ziedonis iesvētīts, tur dzejnieks Valts Ernštreits kopā ar dzejnieka dzīvesbiedri Ausmu Kantāni un māsu Anitu Bumburi iestāda Pētera Upīša selekcionēto ceriņu ‘Imants Ziedonis’.

Fragments no dokumentālās filmas:

Ausma Kantāne: “Nu tas taču Upītis iedeva to vārdu! Un viņam jau būtu kāds smukāks vēl nosaukums, epitets vēl pielikts klāt. Nu, vārdsakot, Imantiņš neatnāca uz to brīdi, kad viņš tos vārdiņus deva. Un, kā jau Vērsis ar Vērsi, kad satiekas, viņi abi divi nu tā diezgan bij’ viens uz otru skatījās diezgan tā dusmīgi. Nu, un tad viņš arī teica: “Nekādu piedēkli tur nepieliksi klāt. ‘Imants Ziedonis’, un viss!” Cits bij’ ‘Laimīgais’, cits bij’ ‘Lepnais’ un kāds tur Visādi skaisti…”

Imanta Ziedoņa māsa Anita Bumbure: „Mēs stādām tāpēc, ka vajadzēja kādu vietu, kas mūsu ģimenei būtu kaut kas. Bet Engure ir tā, kur tāds Kur skolas gadi  no trešās līdz septītajai klasei Imants mācījās Engures pamatskolā un nobeidza Engures pamatskolu. Un baznīca. Pretī skolai baznīca. Un Imants ir baznīcā iesvētīts.”

____________________________________

* Maršruts tapis sadarbībā ar Engures saieta namu.

** Fotomateriāls – Engures saieta nama krājums.  Video – LTV

 

Engures evanģēliski luteriskā baznīca