Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

5 idejas brīvdienām svaigā gaisā Jūrmalā

Jūrmalā ir viss, ko vien sirds kāro - svaigs gaiss, plaši priežu meži, pludmale, piedzīvojumu parki, orientēšanās maršruti pilsētā un dabas takas. Ir arī vietas, kur pacelties virs koku galotnēm un ieraudzīt zemi no putna lidojuma!

Iepazīsti Jūrmalu ar karti rokās

Kā saka kaislīgi ceļotāji - nav nepiemērotu laikapstākļu, ir tikai neatbilstošs apģērbs! Jūrmalas Tūrisma Informācijas centrs ir sagatavojis dažādus pilsētas maršrutus tiem, kas vēlas iepazīt pilsētas arhitektūru. Atliek vien izvēlēties maršrutu un veidu kā iekarot Jūrmalas apkaimes - ar kājām, auto vai riteni. Pilsētas maršrutu apraksti  un izdrukājamas Orientēšanās spēļu kartes speciāli sagatavotas tā, lai būtu ērti lietojamas jebkuram.

Populārākie Jūrmalas skatu torņi

Ja vēlaties ieraudzīt Jūrmalu no putna lidojuma, aicinām apmeklēt Dzintaru mežaparka skatu torni un Ķemeru ūdenstorni. Lai nokļūtu Ķemeru ūdenstorņa augšējā platformā, kas atrodas 42 metru augstumā jāpieveic 200 pakāpieni. Šis ir Jūrmalas populārākais tūrisma objekts, tādēļ ūdenstorņa apmeklējums OBLIGĀTI iepriekš Jārezervē. Savukārt, ja nevēlaties kāpt tik augstu, tad Slokas ezera skatu tornis būs īstā vieta. Pie tam, varēsiet apmeklēt arī pašu Slokas ezera taku un pēc pastaigas turpat takas malā uzrīkot nelielu pikniku.

Piedzīvojumu un atrakciju parki Jūrmalā

Kad kļūst siltāks, arī Jūrmalas piedzīvojumu parki gluži vai atdzīvojas. Tā piemēram, piedzīvojumu parks Jūrmalas Tarzāns un Jūrmalas Tīklu parks Dzintaru mežaparkā apmeklētājiem sākot ar maija mēnesi ir atvērst visas brīvdienas, bet vasaras periodā pieejami katru dienu. Mazākiem bērniem un tiem, kas uz zemes jūtas drošāk - turpat Dzintaru mežaparkā un Kauguru parkā ir pieejamas dažādas atrakcijas, slidkalniņi, šūpoles, āra trenažieri un skrituļošanas trases. Atliek vien izvēlēties, atbilstoši noskaņojumma un vēlmēm.

Jūrmalas saullēkti un saulrieti

Vai zinājāt, ka tieši Jūrmalā ir paši skaistākie saullēkti un saulrieti?! Nav nekā skaistāka par saullēktu Ķemeru tīreļu purvā, vai saulrietu jūras krastā! Aicinām izbaudīt šos vienreizējos skatus un iemūžināt neaizmirstamos foto. Tā piemēram, lai izbaudītu saullēktu purvā būs jāceļās vēl pirms gaismiņas, taču tas ir tā vērts! Piedāvājumā ir arī organizētas ekskursijas ar brokastīm un gidu. Savukārt, lai  sagaidītu saulrietu pludmalē atliek vien izvēlēties vietiņu 24 km garajā Jūrmalas pludmalē, paņemt līdzi pledu ar piknika grozu un baudīt burvīgo skatu, kā saule lēnītēm iegrimst jūrā! 

Pikniks Jūrmalā

Jūrmala ir ideāla vieta, lai kopā ar ģimeni dotos piknikā pie dabas:

  • Pie Slokas ezera skatu torņa ir ierīkota ugunskura vieta ar galdu un soliņiem.
  • Jūrmalas brīvdabas muzejs piedāvā labiekārtotas ugunskura vietas muzeja teritorijā. 
  • Pie Ķemeru tīreļa laipas sākuma ir ierīkots galds un soliņi bez ugunskura vietas.
  • Lielupes krastā ir pieejamas četras  pikniku vietas: Dadžupes ielas galā (Dubulti), Ezeru ielas galā (Pumpuri), peldvieta "Priedaine" Upmalas ielas galā, Atpūtas vieta Plūdu ielas galā.
  • Un protams pludmale, kas ir viena no populārākajām piknika vietām Jūrmalā. 

Dabas taku maršruti