/var/www/visitjurmala/templates/html/header.htm.inc on line 169
">

Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Atklāj 7 mazāk pazīstamas dabas takas Jūrmalas apkārtnē

 Aicinām doties svaigā gaisā, izzinot dabas takas un izbaudot krāšņāko gadalaiku - rudeni! Bez šaubām, Lielā Ķemeru Tīreļa laipa ir viens no populārākajiem dabas taku galamērķiem, taču piejūras egļu un priežu meži slēpj vēl citas dabas pērles!

Esam apkopojuši mazāk zināmas dabas takas Jūrmalas apkārtnē, kur baudīt dabas klusumu. Noietie kilometri, kūpoša termosa krūze un patīkams nogurums dienas izskaņā garantēs neaizmirstamas atmiņas par kopā pavadīto dienu, bet uzņemtie foto vēl ilgi priecēs acis.

Apkārt purva ezeram "Melnezers"

Ķemeru Nacionāla parka teritorijā nelielai pastaigai 1.6 km garumā var doties apkārt tumšajam purva ezeram! Melnezeru apvij noslēpumainie stāsti par nogrimušajiem dārgumiem – stāsta, ka tumšajos ūdeņos slēpjas nogrimuši tanki un pirms Otrā Pasaules kara ezerā steigā tika slēpti sudraba trauki no kādreizējās Ķemeru viesnīcas.

Garāku maršrutu cienītāji var turpināt ceļu un aiziet līdz Slokas ezeram, sekojot balti-zili-baltajam marķējumam vai arī sekot balti-dzelteni-baltajam marķējumam, lai ietu Mežtakas 99. posmu (Jāņukrogs – Bigauņciems.) 

Pie Melnezera ir grants stāvvieta; takas segums – grants un zemes taka. Google maps lokācija uz stāvlaukumu pie Melnezera. 

Slokas ezera dabas taka

3 km garā taka gar ūdensputniem bagāta ezera krastiem vijas caur dažādiem mežiem. Tā sākas un beidzas pie Slokas ezera, kur atbraucējus sagaida piknika vieta un 7 m augsts peldošs skatu tornis. Uzkāpjot skatu tornī, var nodoties putnu vērošanai Slokas ezerā. Ezers ir piemērots putnu vērošanai visa gada garumā, arī ziemā, ja atrodamas no ledus brīvas vietas, kurās var uzturēties ziemojošie ūdensputni.

Pastaigājoties pa taku, iespējams redzēt vairākus interesantus objektus – mitros mežus pie Vēršupītes, sēravotu pie Slokas ezera, vairākus purva ezerus.

Detalizētāks apraksts šeit

Google maps lokācija uz stāvlaukumu pie Slokas ezera. 

Maršruts gar Zaļo kāpu

Zaļā kāpa ir viens no interesantākajiem Ķemeru Nacionālā parka dabas objektiem. 10 km garš apļveida maršruts pamatā ved pa meža ceļiem, kas vietām nostiprināts ar dolomīta šķembu segumu. No Partizānu ielas tas gar Zaļo kāpu ved līdz Sēra dīķu laipai un tad cauri Raganu purvam atpakaļ uz Ķemeriem.

Google lokācija uz takas sākumpunktu.

Sēra dīķu taka

Šeit vērojama Latvijā reti sastopama dabas parādība – vietā kur sērūdens avoti izplūst virszemē ir izveidojušies vairāki dīķi, kuros uzkrājas no avotiem plūstošais ūdens.

Esot šeit jutīsiet spēcīgu puvušu olu aromātu, kas raksturīgs sērūdeņiem, tomēr, pirms raucat degunu, atcerieties, ka sērūdeņiem piemīt dziednieciskas īpašības. Raganu purva rietumu malā sākas koka laipa, kas ved caur Raganu purvu un aizved līdz sēra dīķiem. Pa ceļam uz dīķiem Jums būs iespēja iepazīt augstā purva ainavu.

Nokļūt uz šo dabas pieminekli var pa Robežu ielu Antiņciema virzienā, 2 km pa meža/purva ceļu, kreisajā pusē stāvlaukums, labajā pusē purva laipas sākums.

Google maps lokācija uz stāvlaukumu un takas sākumu.  

     

Melnalkšņu dumbrāja taka un meža taka

Šī nelielā  koka laipu taka ļauj iepazīt pārmitru platlapju mežu – melnalkšņu dumbrāju Vēršupītes krastos. Takas garums ir apmēram 600 m. Tā ved pa vēsturiskā Ķemeru kūrorta parka celiņiem, tādēļ pastaigu var ērti (un skaisti!) pagarināt līdz sēravota paviljonam "Ķirzaciņa" (~ 800 m) vai Ķemeru centram (~ 1 km).

Taka sākas pie ĶNP informācijas centrā “Meža māja”, tur pat pieejama arī stāvvieta.

Detalizētāks apraksts šeit.

Mežtakas posmi Jūrmalā

Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts "Mežtaka" iet cauri kūrortpilsētai divos posmos.

  • Maršruta "Mežtaka" 99. posms. Jāņukrogs – Bigauņciems.

28 km garais Mežtakas posms, ka visā posma garumā ved cauri Ķemeru Nacionālajam parkam. Maršruts sākas Kārniņu kapos un ved cauri Čaukciemam, Zaļajai kāpai,  Ķemeriem, Slokas ezeram un finišē Bigauņciemā. Lai izietu maršrutu būs jārēķinās ar 7-9 stundām un ir iespējams maršrutu sadalīt divās dienās.

Detalizētāks apraksts šeit.

  • Maršruta "Mežtaka" 102. posms. Bulduri - Rīgas centrs.

Atnākt kājām no Jūrmalas līdz Rīgai? Tas ir iespējams, ejot vienu no "Mežtakas" posmiem.

23 km garais maršruts sākas pie Bulduru dzelzceļas stacijas. Lai aizietu līdz galamērķim – Rīgas Rātslaukums – būs jārēķinās ceļā pavadīt 8-10 stundas. Maršruta laikā ceļš vedīs caur Bulduriem, Priedaini, Liepezeru, Lāčupi, Iļģuciemu un nonāks Vecrīgā.

Detalizētāks apraksts šeit.