Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

TOP10 objekti

POPULĀRĀKIE TŪRISMA OBJEKTI JŪRMALĀ

1. Pludmale ar zīdainām kvarca smiltīm

Jūrmalas peldu kultūrai ir gadsimtu ilga vēsture, tai mainoties un attīstoties atbilstoši katra laika dzīves stilam un paradumiem. Šodien 24 kilometrus garais Jūrmalas liedags ar zīdainām kvarca smiltīm un 11 labiekārtotām pludmalēm ir vilinošs galamērķis gan vietējiem, gan ārzemju tūristiem. Jūras gultne Jūrmalā ir prāvu gabalu sekla, tālab piemērota drošām ģimenes peldēm. Pludmales ir sadalītās mierīgās un aktīvās atpūtas zonās, ir pieejamas kafejnīcas un bērnu rotaļu laukumi.
 

2. Jomas iela

Jomas iela ir Jūrmalas sirds. Gājēju iela, pa kuru jebkurā gadalaikā un laika apstākļos straumēm plūst atpūtnieki un ārvalstu viesi. Leģenda vēsta, ka tieši šeit meklējami Jūrmalas pirmsākumi. Laikos, kad Jūrmalas teritorijā vēl pletušies smilšu lauki, jūras vējam tās šurpu turpu dzenājot, izveidojušās īpašās kāpu un ieplaku joslas jeb jomas. Viena no tām vēlāk kļuva par tagadējo Jomas ielu. Šodien Jomas iela ir sabiedriskās, kultūras un nakts dzīves centrs; atpūtniekus priecē neskaitāmas kafejnīcas un restorāni, glauni veikali un suvenīru bodītes, ielas mākslinieki, izklaides vietas un kinozāles.

Vairāk
 

3. Dzintaru mežaparks ar skatu torni

Parks paredzēts gan aktīvās, gan mierīgās atpūtas cienītājiem. Te var pavadīt laiku kopā ar bērniem, ģimeni un draugiem, sportot un izbaudīt priežu gaisu. Parkā atrodas skatu tornis, rotaļu laukumi dažāda vecuma bērniem, celiņi skrituļslidotājiem un gājējiem, skeitparks, strītbola laukumi, kafejnīcas, autostāvvietas, tualetes. Parks darbojas visu gadu. Ziemā šeit var nodarboties ar distanču slēpošanu. Ziemā mežaparks pārvēršas Gaismas parkā, kuru veido gaismas dekori no tūkstošiem LED lampiņu: Piena ceļš ar zvaigznājiem, tiltiņš un arkas, kas atveido jūras vilni, pasaku tēli, dzīvnieku figūras.

Savukārt no pavasara līdz rudenim šeit darbojas divi populāri aktīvas atpūtas objekti: Jūrmalas tīklu parks un piedzīvojumu parks "Jūrmalas Tarzāns".

Vairāk
 

4. Ķemeru kūrorta parks ar ūdenstorni

Ķemeru ainavisko parku ar līkumoto celiņu tīklu gar Vēršupīti projektēja un 1839. gadā sāka veidot Rīgas daiļdārznieks Kārlis Heinrihs Vāgners. Parka veidošanās un attīstība turpinājās nākamos simts gados. Pēc Ķemeru viesnīcas uzcelšanas 1936. gadā, tās rietumu pusē izveidoja simetrisku parteri ar zālieniem, puķu stādījumiem un celiņiem. Pastaigas parkā tika uzskatītas par vienu no slimnieku atveseļošanās priekšnoteikumiem. Pāri Vēršupītei izveidoti vairāki tiltiņi, kuriem doti nosaukumi: "Nopūtu", "Kaprīžu", "Muzikālais" u. c. Ķemeru parks ir senākais un apjomā lielākais publiskais dārzs Latvijā ārpus Rīgas. 20. gadsimta 30. gados parka celiņu kopgarums sasniedza 15 km, bet pa Vēršupīti un kanāliem bija iespējams braukāt ar nelielām laiviņām.

Ķemeru kūrorta parkā atrodas 42 metru augsts ūdenstornis, kas ir Latvijas industriālā mantojuma sastāvdaļa un valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tagad funkcionējošā hidrotehniskā būvē ir iekārtotas ekspozīcijas par Ķemeru apkaimes vēsturi un izcilām personībām, kā arī divi skatu laukumi 12 un 42 metru augstumā.

Ķemeru kūrorta parks un ūdenstornis tika atjaunots 2021. augustā un ir kļuvis par vienu no populārākajiem Jūrmalas tūrisma objektiem. 

Vairāk
 

5. Ķemeru Nacionālais parks un tā dabas takas

Ķemeru nacionālais parks ir dibināts 1997. gadā ar mērķi saglabāt dabas, kultūrvēstures un kurortoloģijas vērtības, veicināt nenoplicinošu saimniecisko darbību, tūrismu un vides izglītību. Nacionālā parka platība ir 38 165 ha. Tas ir trešais lielākais Latvijas nacionālais parks (pēc Gaujas un Rāznas nacionālajiem parkiem). Ķemeru nacionālais parks piedāvā pastaigas pa dabas takām, velo maršrutus dabā, izglītojošās nodarbības bērniem un pieaugušajiem, tematiskus pasākumus visai ģimenei. Parkā darbojas dabas izglītības un tūrisma informācijas cents "Meža māja".

Ķemeru nacionālā parka un tam pieguļošajās teritorijās atrodas vairākas dabas takas: Zaļā kāpa, Lielā Ķemeru tīreļa laipa, Sēra dīķu laipa, Slokas ezera taka, Melnalkšņu dumbrāja laipa un Lūžņu grāvja sēravota taka.

Vairāk
 

6. Ragakāpas dabas parks

Parka platība ir 150 hektāri. Ragakāpas dabas parks ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas izveidota, lai saglabātu ar vecu priežu mežu apaugušās kāpas un dabas daudzveidību jūras piekrastē. Ragakāpa, kuras augstums ir 17 metru, ir valsts aizsardzībā kopš 1962. gada.

Lai iepazīstinātu apmeklētājus ar teritorijas dabas vērtībām, parkā ir ierīkotas divas dabas takas. Viena no takām ved cauri priežu mežam, ir aptuveni 2 km gara, un pārsvarā to veido koka laipas. Tajā ir izvietoti arī informācijas stendi un soliņi, bet stāvākajās vietās - kāpnes. Brīvdabas muzeja tuvumā no šīs takas pa kāpnēm var nokļūt arī uz otras dabas takas, ko apsaimnieko AS "Latvijas valsts meži".

Vairāk
 

7. Dzintaru koncertzāle

Viens no pilsētas nozīmīgākajiem kultūras pieminekļiem, kas piedāvā plašu kultūras programmu vietējo un viesmākslinieku izpildījumā. 1936. gadā  vēsturiskajā Dzintaru (Edinburgas) koncertdārzā tika atklāta pēc arhitektu Aleksandra Birzenieka un  Viktora Mellenberga projekta veidotā slēgtā koncertzāle ar 690 sēdvietām, kuras interjerā saglabājušies jūrmalnieka lietišķi dekoratīvās mākslas meistara Anša Cīruļa trīs gleznojumi – "Lielupe", "Jūra" un "Latvija". 1960. gadā tai piebūvēta vaļējā vasaras koncertzāle 2000 skatītājiem. Arhitekti Modris Ģelzis, Alberts Vecsīlis, konstruktors Andris Bite. Koncertzāles metāla konstrukciju apdare ar koka apšuvumu nodrošina teicamu akustiku. 2015. gadā pēc pilnas rekonstrukcijas tika atvērta slēgtās koncertzāles vēsturiskā mazā zāle.

Vairāk
 

8. Līvu akvaparks

Līvu Akvaparks ir viens no lielākajiem akvaparkiem Ziemeļeiropā. Tas atrodas kūrortpilsētā Jūrmalā un ir atvērts visu gadu. Akvaparka kopējā platība ir 18 000 m2. Plašajās telpās un āra vasaras pludmalē ir izvietotas vairākas Eiropā unikālas atrakcijas. Līvu Akvaparks ir iecienīta ģimeņu un tūristu atpūtas vieta Baltijā. Līvu Akvaparks ir funkcionāli sadalīts četrās zonās: slidkalniņu aktīvā izklaide, ģimenes laiskā atpūta, SPA komplekss un āra vasaras pludmale. Kopā akvaparkā ir vairāk nekā 20 dažādi slidkalniņi, 10 baseini un daudzas citas atrakcijas. Akvaparka apmeklētāji var baudīt tvaika pirti, sāls kambari, saunu, Tylarium pirti, Turku pirti, burbuļvannas ar minerālūdeni.

Vairāk
 

9. Jūrmalas muzejs

Jūrmalas muzejs apmeklētājiem pastāstīs par Jūrmalas kūrorta pirmsākumiem un attīstību no 18. līdz 20. gadsimta beigām. Multimediālā ekspozīcija "RAIŅA T ELPA. Plašums. Dziļums. Bezgalība"  ir pieskāriens vārdiem, domām un idejām, tas ir aicinājums satikties ar latviešu dižgaru Raini un sevi. Jūrmalas muzeja izstāžu zālēs gadā notiek vidēji 20 dažādas mākslas un kultūrvēstures izstādes, muzejā notiek arī radoši pasākumi un darbnīcas bērniem.

Vairāk


10. Jūrmalas brīvdabas muzejs

Jūrmalas Brīvdabas muzejs izvietots Buļļuciemā, Ragakāpas dabas parka pakājē. Muzejā izveidota 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma piekrastes zvejnieka sēta ar tai raksturīgām ēkām – tīklu būda, dzīvojamā māja, klēts, zivju kūre, peldu būda. Muzejs īpaši lepojas ar plašo enkuru, zvejas laivu un bagātīgāko virvju un striķu vīšanas piederumu un materiālu kolekciju Latvijā, kā arī ar pastāvīgu ekspozīciju "Laivu būves attīstība Rīgas jūras līča piekrastē", kuras centrālais eksponāts ir dabiskā lielumā, nepabeigta Kurzemes koka zvejas laiva un senlaicīgi amatnieku darba galdi un instrumenti. Jūrmalas Brīvdabas muzejā notiek tradicionālie pasākumi – Lieldienas, Muzeju nakts, Līgo svētku tradīcijas un Rudens ražas svētki.

Vairāk