Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Jaunākie Jūrmalas top tūrisma objekti

Jūrmalā viss plūst un mainās. Gluži kā mūždien mainīgā Baltijas jūra. Ik reizi, kad iegriezies Jūrmalā pārsteidz kas jauns, vienalga vai tas būtu kāds vides objekts, dabas taka, vai mīlīga kafejnīca ar skatu uz jūras krastu! Ikviens, kurš atbraucis uz Jūrmalu radīs ko tīkamu sirdij un dvēselei, bet lēna pastaiga gar jūras liedagu  - gluži kā restarts jaunai dienai. 

 

Krāšņais Ķemeru parks ar majestātisko ūdenstorni

2021. gadā, pēc apjomīgas rekonstrukcijas, apmeklētājiem atvērts Ķemeru vēsturiskais parks ar krāšņo ūdenstorni. Savulaik Latvijas lepnākā kūrorta vieta  atkal atguvusi savu skaistumu un majestātiskumu. 20 ha lielajā platībā izveidotas pastaigu takas 8 km garumā, kas vijās starp parka krāšņajiem apstādījumiem, bet īpašais lepnums - 5000 ziedošu rožu un hortenziju.

Ikkatrs Ķemeru kūrorta parka apmeklētājs var baudīt ainavu arhitekta domas lidojumu un  dabas daudzveidību, kas vienotā simbiozē harmoniski saplūst ar izciliem mazās arhitektūras objektiem – grezni tiltiņi, sēravots “Ķirzaciņa” un smalkā mežģīņrakstu tējnīca uz Mīlestības saliņas. Parka soliņi un laternas atjaunoti pēc senām fotogrāfijām. Turpat blakus lepni gozējas restaurētais Ķemeru ūdenstornis, kas kā varena bāka paceļas virs apkārtnes mežiem. Drosminiekiem, kas pievarējuši bākas 4 stāvus un 222 pakāpienus, paveras iespaidīgs skats uz Ķemeru apkārtnes teritorijām.

 

Ķemeru Anniņa – tēls no latviešu strēlnieku dziesmas

2022. gada nogalē Ķemeru skvērā atklāta jauna skulptūra "Ķemeru Anniņa" – liriskais tēls no latviešu strēlnieku dziesmas, kas veidots kā laikmetīgs Ķemeru apkaimes simbols. Gaisīgā skulptūra ir 3,5 metrus augsta un izgatavota no lāzer grieztām alumīnija plāksnēm. Skulptūra atveido jaunu meiteni pastaigas brīdī, kuras poza pauž vieglumu un melanholiju.

 

Kauguros jauns atpūtas parks

Priežu mežu ieskauts, 3.8 ha plašais Kauguru atpūtas parks ir gatavs lieliem un maziem atpūtniekiem. Skeitparks, basketbola grozi, spēļu laukumi, āra trenažieri, ziemā slidotava, bet jauniešu mājā – meistarklases, kino u.c. nodarbes gaida ikvienu, kas vēlas baudīt svaigo piejūras priežu gaisu apvienojumā ar fiziskām aktivitātēm.

 

Pilsētas dabas taka, vides objekti un vēstures liecības

Savukārt kāpu zonā starp Dubultiem un Pumpuriem dabas bērniem izveidota “Labsajūtas dabas taka”, kur mierā un klusumā ģimenes ar mazākiem bērniem var nodoties mierīgai pastaigai priežu meža aizvējā.

 Jūrmala ir arī bagāta ar krāšņiem pilsētvides objektiem, kas daiļo Jūrmalas vidi. Jaunākie no tiem - Bulduros, pretī izejā uz jūru izvietojusies majestātiskā "Baltijas straume", kas īpaši baudāma saulrieta staros, bet Majoru pludmalē uzraksts "Jūrmala", nu kļuvis par iecienītu foto objektu Jūrmalas viesiem.
Arī Jūrmalas Brīvdabas muzejā ir jaunumi - atjaunots zvejas kuģis "Undīne", uz kura klāja uzkāpjot, var sajust īstas jūras vēju vēsmas un apmeklētājiem iespējams iepazīties ar etnogrāfisko Jūrmalas goda tērpu.

Bet tiem, kam tuva arhitektūras pasaule – iesakām apmeklēt Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centru un iepazīt  Jūrmalas koka arhitektūrai veltīto ekspozīciju, kas stāsta par Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras kokgriezuma dekoriem.

Dabas parki un objekti