Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Ķemeru ūdenstornis atsāk sezonu

No 27. aprīļa darbu atsāks viens no iecienītākajiem tūrisma objektiem Jūrmalā – Ķemeru ūdenstornis. Apmeklētājiem tas būs pieejams bez maksas līdz 27. oktobrim katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Ūdenstornī ir apskatāmas vēsturiskās ekspozīcijas par Ķemeru apkaimi un izcilām personībām, kā arī pieejami divi skatu laukumi – 12 un 42 metru augstumā. Augstāko skatu laukumu var apmeklēt, tikai iepriekš rezervējot, rezervāciju var veikt visitjurmala.lv vai pa tālruni 67147900 (Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs).

► Rezervēt apmeklējuma laiku!

Lūdzam vērst uzmanību, ka augšējā skatu laukuma (42 m) apmeklējums ir tikai ar iepriekšēju rezervāciju. 

Pirms rezervācijas, lūgums iepazīties ar ūdenstorņa skatu laukuma apmeklēšanas noteikumiem.
⇒ Augšējā skatu platforma atrodas uz torņa jumta, 42 metru augstumā;
⇒ Ūdenstornī nav lifta, uz skatu platformu ved šauras, stāvas trepes; 
 Atrašanās laiks skatu laukumā ir ne ilgāk kā 10 minūtes;
 Bērni līdz 14 gadiem augšējo skatu platformu drīkst apmeklēt tikai pieaugušo pavadībā; 
 Augšējās skatu platformas apmeklējums ir atkarīgs no laika apstākļiem;
 Apmeklētāji uzņemas pilnu atbildību par savu un savu bērnu drošību, apmeklējot ūdenstorni.

Ķemeru ūdenstornis ir vecākais ūdenstornis pilsētā, kuram šogad aprit 95. gadskārta. Tas ir Latvijas industriālā mantojuma sastāvdaļa, valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un vienīgais ūdenstornis Latvijā, kurā līdz ar publisku lietošanu saglabāta tā pamatfunkcija – ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšana.

Liels nopelns Ķemeru atdzimšanā pēc Pirmā pasaules kara bija ārstam Jānim Lībietim, kurš no 1928. gada līdz 1944. gadam bija Ķemeru sēravotu dziedniecības iestādes direktors. Ar valsts finansiālu atbalstu kūrorta attīstībai pagājušā gadsimta 20.–30. gados Ķemeros tika uzceltas vairākas nozīmīgas būves, tostarp, Ķemeru ūdenstornis, kuru cēla priekš Ķemeru sēravotu dziedniecības iestādes un pilsētas iedzīvotāju vajadzībām. 1928. gadā uzsāka torņa celtniecību un 1929. gadā arhitekta Fridriha Skujiņa (1890–1957) projektētais Ķemeru ūdenstornis tika uzcelts. Tornis bija iecienīts tūrisma objekts no 1930. gada līdz pat 1941. gadam. Tornī savulaik atradās dzeramā ūdens un minerālūdens rezervuāri, bet mūsdienās – tikai dzeramā ūdens tvertne.

2020. gadā Jūrmalas pašvaldība pabeidza ūdenstorņa pārbūvi un atjaunošanu, un kopš 2021. gada Ķemeru ūdenstornis ir atvērts apmeklētājiem kā apskates objekts.

2021. gadā Ķemeru ūdenstornis konkursa “Gada labākā būve Latvijā 2020” nominācijā “Restaurācija” ieguvis Atzinības rakstu.

Ķemeru kūrorta parkam ir vairāk nekā 180 gadu sena vēsture – tā veidošana sākta līdz ar pirmās valsts peldu iestādes atklāšanu. Parka infrastruktūru veido pastaigu celiņu tīkls ar labiekārtojumu un bagātīgiem apstādījumiem, romantiski tiltiņi pār Vēršupīti, kas plūst cauri parkam, paviljoni un rotondas, kā arī mazās arhitektūras formas – vietējas nozīmes arhitektūras pieminekļi.

2023. gadā Ķemeru vēsturiskais parks saņēmis 2.vietu starptautiskā konkursā “Eiropas Dārza balva”, kategorijā “Vēsturiska parka vai dārza pārvaldība vai attīstība”

 

 

Dabas parki un objekti