Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Laiks vasarai! Iedvesmas ceļvedis ģimenēm ar bērniem

Laiks vasarai… Tas ir sajūsmas un smieklu notīm piepildīts laiks. Laiks, kurā atraisās piedzīvojumu meklētāju un atklājēju gars. Tas ir kopā pavadīts laiks, kurā pieaugušie uz mirkli kļūst bērni, bet bērni izsapņo lielo cilvēku pasaules plašumus.   

Kā būtu izsapņot sapni reiz kļūt par kuģotāju? Jūrmalu šovasar iespējams sasniegt izkuģojot upes – no Rīgas uz kūrortpilsētu dodoties pa Buļļupi un Lielupi, un vakarā atpakaļ. Atpūtas kuģītis “Elizabete” piedāvā arī atsevišķu “Jūrmalas panorāmas reisu”. Te paveras skats uz urbāno pilsētas līniju, bet otrpus – skati uz neskarto, lekno zaļumu. No ūdensvidus upmalas atklāsies vēl nekad neredzētos rakursos, tāpēc kuģotāji sajutīsies teju kā svešzemju pirmatklājēji.

Vasara Dzintaros

Bet kā būtu ar sapni reiz kļūt izveicīgam un bezbailīgam kā Tarzānam džungļos? Dzintaru mežaparkā gan baobabu vietā ir slaikās, augstās priedes, un tajās piedzīvojumu parks “Jūrmalas Tarzāns” izveidojis dažādu līmeņu šķēršļu trases, no kurām savu ikonisko Tarzāna lēcienu drosmīgākie varēs izpildīt no 8 metru augstuma. Savukārt tie, kurus vairāk uzrunā Zirnekļcilvēka īpašās spējas, var izvēlēties turpat līdzās esošo “Jūrmalas tīklu parku”, kura piecu tīklu laukumi “izausti” priedēs 6 metru augstumā.

Dzintaru mežaparks brīnišķus mirkļus sagādās arī tiem, kuri novērtē sazemētāku atpūtu. Parkā, kur gaiss piepildīts saulē uzsilušu priežu aromāta, var salasīt sauju melleņogu, piesēst uz soliņa un nesteidzīgi apcerēt turpmāko vasaras dienu ritējumu. Bērni savukārt parkā novērtēs rotaļu laukumus, kas piemēroti dažādiem vecumiem, celiņus skrituļslidotājiem, skeitparku, strītbola laukumus un, protams, kafejnīcu – vēsinoša saldējuma mirklim.

Vasara ir arī dabas izzināšanas laiks. Runā, ka, ja tās ieskaņā pirmo tauriņu redz raibu, tad visa vasara būs priecīga un raiba. Tāpēc labāk steigt un savu pirmo tauriņu ieraudzīt Jūrmalas tauriņu mājā! Tur sastopami eksotiskie tropu tauriņi – vairāki simti kolorītie spārnaiņi no tālajiem Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas džungļiem. Tos, reizē ar pasaulē lielāko – Atlasa Gigantisko taureni (spārnu izmērs 20-34 cm), var apskatīt kupolveida teltī – speciāli radītā tropiskajā vidē.

Vasara Majoros

Tiem, kuru kaislība ir pētīt, izzināt un radīt, īstā vieta ir izklaides un izglītības centrs “KORSO Brīnumi”. Tajā atradīsiet attīstošas spēles, kinētiskās smiltis, greizo velosipēdu un gaisa lielgabalu, tāpat arī konstruktorus, būvblokus un virkni citu saistošu aktivitāšu. Ir vērts pasekot līdzi arī centra pasākumu programmai, – tajā rodamas brīvā laika pavadīšanas iespējas sākot no sveču liešanas meistarklasēm līdz fizikas nodarbībām, kurās noris eksperimenti ar elektrību.

Vien trīs stāvus augstāk kinomīļus gaida kinoteātra Star Cinema Jūrmala divas zāles. Tā ir iespēja kopīgo filmas seansu baudīt krietni mierīgākā gaisotnē nekā galvaspilsētas lielajos kinoteātros.

Savukārt gleznu teātris “Inner light” piedāvā cita veida brīnumus – šoreiz ar māksliniecisku pieskārienu. Tie ir gleznotāja Vitālija Jermolajeva fluorescējošās krāsas tehnikā radītie darbi, kas sevī slēpj īpašu gaismas noslēpumu. Speciālā apgaismojumā atdzīvojas maģija – darbi sāk mirdzēt, skatītājam redzamās gleznas vietā atklājot citu tās apslēpto variantu.

Vasara Bulduros

Vasara ir arī par lēkšanu, skriešanu, šļūkšanu un ļaušanos nebeidzamiem ūdenspriekiem līdz pat spēku izsīkumam. “Līvu Akvaparks”, viens no lielākajiem ūdens atrakciju parkiem Ziemeļeiropā, piedāvā gan slidkalniņu aktīvās izklaides, ģimenes laiskās atpūtas un spa kompleksu iekštelpās, gan āra vasaras pludmali. No turienes ūdensprieku baudītāju skaļie smiekli un priekpilnās klaigas atbalsojas vēl tālu pār klusajiem, mierpilnajiem zilās Lielupes ūdeņiem.

Vasara Lielupē

Starp citu, ja gribas uzzināt atbildi uz intriģējošo jautājumu – kur tad upe galu galā atduras? – ir jādodas uz vietu, kur tā ietek Rīgas līcī. Ticami vai nē, bet Lielupe savu ceļu uz lielo ūdeni izplēsusi vien pirms nieka 300 gadiem. Un Lielupes ieteka jūrā ir vieta, kur šo prātam neaptveramo dabas spēku būs interesanti apcerēt kā lieliem, tā maziem. 

Šajā pusē saistošs galamērķis ir arī Jūrmalas Brīvdabas muzejs, kurā  izveidota 19./20. gadsimta sākuma piekrastes zvejnieka sēta ar tai raksturīgajām ēkām – tīklu būdu, dzīvojamo māja, klēti, zivju kūri un peldu būdu. Te gan mazie, gan lielie varēs iejusties zvejnieku lomās, savukārt jūlija ceturtdienu “Zivju dienās” izbaudīt īsteno jūrmalciemu vasaras garšu – kūpinātas zivis. 

Vasara Ķemeros

Bez ūdens stihijas, Jūrmalā iespējams ļauties arī gaisa stihijai, paceļoties līdz ar putniem Ķemeru ūdenstorņa augstumos. Te no skatu laukumiem – 12 un 42 metru augstumā – var pārlūkot vietu, kur jūra un zeme ar debesīm satiekas. Tepat pie kājām sevi atklās arī vēsturiskās Ķemeru sanatorijas parka celiņu tīkls ar mazajām arhitektūras formām – rotondām, paviljoniem un tiltiņiem. 

Atgriežoties uz zemes un baudot parka pastaigu, varat sevi iztēloties gluži kā vēsturiskā kostīmfilmā un skaisti defilēt pāri tiltiņam uz Mīlestības salu – pretim greznajai, kokgriezumiem bagātīgi rotātajai rotondai, lai tur nobaudītu saldējumu.

Ja reiz esat Ķemeros, padomājiet, kas dabā vēl ir nostāstiem apvītāks par purvu? Teju visi ir dzirdējuši leģendu par purva velnu vai pasaku par akacī noslīkušo bārenīti – Cūkausīti, vai ne? Ķemeru Nacionālā parka tīreļa sūnu purvs ir lielisks izaicinājums doties dabas piedzīvojumā un izstaigāt 3,5 km garo Lielā tīreļa laipu.

Tas nozīmē sastapšanos ar dabas pirmatnīgumu un absolūtu, teju kliedzošu klusumu. Vien dažu zosu un dzērvju saucienu pavadīti, jūs laiposiet garām purva ezeriņiem – akačiem un cauri nebeidzamam sūnājam, kuru, kā mazi kareivji, sargā īsi, bet ņipri bērziņi un priedītes. Valdzinoša un mazliet biedējoša valstība…

Jūrmala laika pavadīšanas ziņā ir teju neizsmeļama. Komentārus neprasa arī tās 24 kilometrus garā pludmale, kas vasarā pārvēršas plašā smilšu kastē ar īpaši nodalītām aktīvās un mierīgās atpūtas zonām. Specializētas atpūtas zonas un rotaļu laukumi ir iekārtoti arī teju katrā no pilsētas apkaimēm. Kā īpaša vieta jāmin arī nesen atklātais Kauguru parks, kura plašajā bagātīgi apzaļumotajā teritorijā atradīsies vieta mierīgai atpūtai, bērnu spēlēm, pastaigām, sportam vai laiskiem piknikiem.

Laiks vasarai!