Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Ķemeru kūrorta parks – Jūrmalas lepnums

Šodien ir vēl viens iemesls lepoties ar Ķemeru kūrorta parku, kas aizvadītajos gados bijis Jūrmalas lielākais jaunums. Starptautiskajā konkursā “Eiropas Dārza balva” Ķemeru vēsturiskais parks kategorijā “Vēsturiska parka vai dārza pārvaldība vai attīstība” tikko saņēmis otro godalgu. Ķemeru kūrorta parks savā krāšņumā pielīdzināms slavenajam Rundāles pils dārzam, un to aplūkot ierodas apmeklētāji no visas pasaules.

Izcils ainavu parks Ķemeros

Aicinām apmeklēt un apskatīt Ķemeru parku, izbaudīt tā skaisto ainavu un iepazīties ar parka vēsturi; izstaigāt parka celiņus un pastaigu takas, kas vijās starp parka krāšņajiem apstādījumiem - bagātīgiem rožu un hortenziju stādījumiem un kokaugiem.

Parkā apmeklētāji nokļūst vairāk nekā 180 gadus senā pagātnē, jo tieši tik sen daiļdārznieks K. H. Vāgners  realizēja savu fantāzijas lidojumu. Mazās arhitektūras objekti – greznie parka tiltiņi, sēravots “Ķirzaciņa”, smalkā mežģīņrakstu tējnīca uz Mīlestības saliņas, kurā šobrīd darbojas kafejnīca, saplūst ar parka stādījumiem, veidojot vienotu veselumu: parka soliņi un laternas - kā no sendienām.

     

Ķemeru ūdenstornis

 Ķemeru ūdenstornis ir viens no populārākajiem apskates objektiem Jūrmalā. Majestātiskais milzis redzams jau pa gabalu, paceļoties virs apkārtnes mežiem. Tiem, kas pievarējuši 222 torņa pakāpienus, paveras iespaidīgs skats uz Ķemeru apkārtni. Augšējās torņa platformas apmeklējumam obligāti jāveic rezervācija.

  

Kā nokļūt Ķemeros un ekskursijas pa parku

Uz Ķemeriem var atbraukt ar vilcienu vai personisko auto. No vilciena stacijas “Ķemeri” parks ir vien 15 minūšu gājienā. Riteņbraucēji ērti var nokļūt parkā, braucot no Jaunķemeriem pa jaunizveidoto veloceliņu.

Iesakām apmeklēt parku zinoša gida pavadībā - ekskursijas nedēļas nogalēs. Kopumā Ķemeru parka apmeklējums var aizņemt līdz pat 2.5 stundām.

_____________

*Vairāk par Ķemeru kūrorta parka vēsturi un pašu konkursu varat iepazīties, izlasot rakstu.

Dabas parki un objekti