A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Līdz 1. oktobrim atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

5 iemesli apmeklēt Jūrmalu rudenī

Septembris ir rudens pirmais mēnesis! Laikā, kad koku lapotnes  lēnām krāsojas dzeltenīgi sārtās krāsās ir īstais laiks doties uz Jūrmalu baudīt rudens pārvērtības dabā, vietējo kultūras dzīvi un mākslu.

  

  • Hortenziju kupenas Ķemeros

Iesakām apmeklēt starptautiski godalgoto Ķemeru kūrorta parku, kurš šobrīd iegūlis hortenziju ziedu kupenās, kas pamazām iekrāsojas sārtos toņos. Brīvdienās parkā tiek organizētas ekskursijas gida pavadībā. Apskatiet parka lepnumu sēravotu Ķirzaciņa un romantisko Mīlestības saliņu.  Arī 42 metrus augstais Ķemeru ūdenstornis  līdz 29. oktobrim apmeklētājus uzņem katru dienu. No torņa augšējās platformas paveras brīnišķīgs skats uz Ķemeru tuvējo apkārtni, savukārt torņa ekspozīcijā varat iepazīties ar Ķemeru apkaimes vēsturi un izcilām personībām. Torņa apmeklējumam neaizmirstiet iepriekš pieteikt rezervāciju. 30. septembrī un 1. oktobrī Eiropas Putnu dienu ietvaros Ķemeru Nacionālā parka dabas centra Meža mājā, Ķemeros tiek organizēta Ceļotāju diena. Plānotas gan virtuālās dabas vērošanas tūres, kanoe laivu braucieni, izlaišanās spēles, koncerti visas dienas garumā. Ar pasākuma programmu var iepazīties šeit un šeit.  

    

  • Izklaides Jūrmalā ģimenēm ar bērniem

Vēlaties pavadīt brīvdienas Jūrmalā ģimenes lokā? Iesakām apmeklēt dabas takas un atrakciju parkus. Līdz 23.oktobrim apmeklētājus gaida piedzīvojumu parki Jūrmalas Tarzāns un Jūrmalas tīklu parks, kas izvietoti Dzintaru mežaparkā. Arī jaunatklātajā Kauguru parkā  nodarbi atradīs gan lieli, gan mazi.  Parkā izvietoti bērnu rotaļu laukumi dažāda vecuma bērniem, pieejams skeitparks, āra trenažieri un basketbola laukums.

No 7.oktobra pēc profilakses atvērts būs iemīļotais Līvu Akvaparks. Aicinām sekot līdzi informācijai  mājaslapā

    

  • Pilsētas maršruti un arhitektūras baudījums Jūrmalā

Agrs rudens ir īstais laiks iepazīt Jūrmalas vēsturisko centru un moderno arhitektūru.  Brīvdienās iespējams pievienoties  ekskursijām gida pavadībā pa pilsētas centru. Speciāli izstrādāti pilsētas maršruti piedāvā iepazīties ar tādām Jūrmalas pērlēm, kā  slavenā Kristapa Morberga vasarnīca, Emīlijas Rācenes peldu māja, Bulduru koka mežģīņu arhitektūra, vēsturiskās dzelzceļa stacijas un citas kūrortpilsētai raksturīgās ēkas.

   

  • Kultūras dzīve Jūrmalā

Iesakām apmeklēt arī Jūrmalas muzeju, kur šobrīd skatāmas Aijas Bāliņas un Edgara Vērpes izstādes. Bulduru izstāžu namā no 12. septembra skatāma Ievas Bondares mākslas izstāde, bet brīvdienās var apmeklēt dažādas radošās darbnīcas. Viens no Jūrmalas viesu iemīļotākajiem muzejiem ir Aspazijas māja Dubultos. 22. septembrī tur tiks atklāta interaktīva izstāde bērniem “Makss un Morics”. Dzintaru koncertzāle arī rudens sezonā priecē ar jaunām koncertprogrammām. Ar pilnu Jūrmalas pasākumu programmu varat iepazīties šeit.

    

       Rudens šarms Jūrmalas pludmalē

Lai gan aktīvā peldsezona Jūrmalā 15.septembrī oficiāli tiek slēgta, arvien biežāk pludmalē manāmi pirmie ziemas peldētāji, kas sāk gatavoties sezonai. Pateicoties siltajiem jūras vējiem, gaiss pie jūras ir kā radīts lēnai pastaigai vai izbraucienam ar riteni. Izbaudiet 24 kilometrus garo Jūrmalas pludmali un pēc kārtīgas pastaigas apmeklējiet kādu no pilsētas mājīgajām kafejnīcām vai restorāniem. Brīvdienu rītos daudzās Jūrmalas kafejnīcās iespējams izbaudīt vēlās brokastis jeb brančus.

Vakaros pludmalē, laika posmā no astoņiem līdz deviņiem, izbaudiet brīnišķīgos Jūrmalas saulrietus, kad debess pamale, iekrāsojas dažādos sārtos toņos! 

Māksla un kultūra