Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Ar krāšņiem koncertiem no 13. līdz 20. jūlijam norisināsies desmitais “Jūrmalas festivāls”

No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais Jūrmalas festivāls, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Festivālā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, britu džezmenis Džulians Džozefs, vijolniece Kristīne Balanas, diriģents Olli Mustonens, Barselonas flamenko balets, vīru ansamblis ‘‘Suļiko’’ un Gruzijas, soprāns Inga Kalna, dziedātājs Jānis Šipkēvics un daudzi citi mākslinieki.

 

13. JŪLIJĀ 
‘‘Nakts koncertā’’ ar džeza mūzikas programmu uzstāsies Džuliana Džozefa trio. Džulians Džozefs ir viens no ietekmīgākajiem britu džeza mūziķiem, kurš pazīstams kā pianists, komponists un aranžētājs. Viņš ir pirmais melnādainais britu džeza mūziķis, kurš vadījis koncertu sēriju Vigmora zālē Londonā un pirmais, kurš ar savu “All-Star Big Band” kā vadošā zvaigzne atklāja prestižo  “BBC Proms’’ festivālu.

14. JŪLIJĀ 
Notiks tradicionālais saullēkta koncerts Dzintaru pludmalē ar Elbas Filharmonijas galveno ērģelnieci, par ērģeļu karalieni dēvēto Ivetu Apkalnu. Viņas veidotās saullēkta koncertu programmas allaž izceļas ar pārdomāto saturu un dramaturģiju, kurā izvēlētie skaņdarbi organiski sabalsojas ar dabas skaņām un pakāpeniski mūs sagatavo saullēkta brīnumainajam mirklim, dāvājot neaizmirstamu klausīšanās pieredzi.

15. JŪLIJĀ - FESTIVĀLA ATKLĀŠANAS KONCERTS
Atklāšanas koncertā uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Guntis Kuzma, vijolniece Kristīne Balanas un pianists Džulians Džozefs. Programmā skanēs Džordža Gēršvina ‘‘Rapsodija blūza stilā’’, Leonarda Bernsteina ‘‘Simfoniskās dejas’’, kā arī Morisa Ravela, Džordže Enesku, Pablo Sarasates virtuozi karstasinīgie skaņdarbi.

16. JŪLIJĀ 
Festivālā viesosies Tbilisi Operas un baleta teātra ansamblis “Suļiko” ar gruzīnu tradicionālās daudzbalsības dziedājumiem. Ansamblis ‘‘Suļiko’’ dibināts 2007. gadā, lielākā daļa grupas dalībnieku ir vadošie Tbilisi Operas nama solisti. 

17. JŪLIJĀ 
Simfoniskās mūzikas programmā dzirdēsim ērģelnieci Ivetu Apkalnu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un somu diriģentu Olli Mustonenu, neordināru personību Ziemeļvalstu mūzikā. Programmā būs Fransisa Pulenka Koncerts ērģelēm, timpāniem un stīgām – daudzkrāsains opuss, kurā barokāls dramatisms, romantiska nostalģija mijas ar dzirkstošu dzīvesprieku un graciozitāti. 

18. JŪLIJĀ 
Festivāla ietvaros izskanēs koncerts ‘‘Dzimuši Latvijā’’, kas jau kļuvis  par Jūrmalas festivāla tradīciju. Koncertā uz vienas skatuves satiksies dažādu paaudžu mūziķi, Latvijā dzimušie mūzikas spīdekļi – gan jaunie talanti, gan Latvijas koncertdzīves redzamākie mākslinieki, gan latviešu mūziķi ar starptautisku slavu.

19. JŪLIJĀ 
Festivālā viesosies Barselonas flamenko balets ar īpašu dejas uzvedumu ‘‘Karmena’’. Barselonas flamenko balets pārstāv novatorisku flamenko koncepciju, savās izrādēs saglabājot šīs dejas tradicionālās saknes, apvienojumā ar džeza mūziku un laikmetīgo baletu, radot modernu un enerģisku skatuves valodu. 

20. JŪLIJĀ - JŪRMALAS FESTIVĀLA NOSLĒGUMA KONCERTS
Festivāla noslēgumā izskanēs Galā koncerts ar skaistākajām operu ārijām. Koncertā dziedās tenors Aleksandrs Antoņenko, soprāns Inga Kalna, vācu mecosoprāns Doroteja Bīnerte, itāļu bass Vitorio De Kampo, pie Jūrmalas festivāla diriģenta pults stāsies Andrijs Jurkevičs no Ukrainas. 

 

Biļetes: www.bilesuparadize.lv
Vairāk informācijas: www.dzintarukoncertzale.lv