Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Vasara Jūrmalas izstāžu zālēs

(Fragments) Džemma Skulme. Modelis ar bumbu. 1968-2008. Zuzeum kolekcija. Foto: Jānis Pipars

Vasara ir laiks, kad Jūrmalas kultūrtelpas kļūst par vēl vienu paralēlo pasauli – vietu, kur bagātināt prātu un garu laikā, kad viss apkārt ir īpaši dzīvīgs un saules pieliets. Vasaras izstāžu programma aptver gan klasiskās, gan laikmetīgās mākslas procesus, kā arī piedāvā īpašas programmas vēstures izziņai. Iepazīstieties ar sezonas spilgtākajiem notikumiem!

 

Jūrmalas muzejs (Tirgoņu iela 29, Majori)


Aigars Bikše. Maijas Borovkovas apgaismošanās Ziepniekkalnā, divus gadus pirms konvertācijas islamā, Birmingemā, 2018. Edgara un Katrīnas Jaunupes kolekcija

  • Džemma Skulme. Skats spogulī (04.07.–07.09.) – simtgadei veltīta izstāde, kas izgaismo Džemmas Skulmes (1925–2019) spēju nepārtraukti mainīties, saglabājot laikmetīgu skatījumu un raksturīgo rokrakstu. Ekspozīcijā caurvijas arī ģimenes pavedieni – līdzās mākslinieces darbiem skatāmi viņas vecāku Martas Liepiņas Skulmes un Oto Skulmes darbi, kā arī meitas Martas Skulmes bērnības zīmējumi, kas kalpojuši par iedvesmas avotu. Izstāde uzdod jautājumu: kā mēs spējam mainīties, atjaunoties, augt? Skulmes piemērs apliecina, ka radošums nepazīst vecumu – tas ir domas turpinājums brīvībā.

  • Magnētisms (04.07.–07.09.) – laikmetīgās mākslas izstāde, kas veidota kā neredzamu saišu saspēle starp mākslas darbiem, vēsturiskiem priekšmetiem, faktiem un atmiņām. Iedvesmojoties no K. G. Junga jēdziena “sinhronitāte”, ekspozīcija aicina ļauties smalkai un kontekstuālai pieredzei, kurā māksla pievelk, provocē un rezonē. Darbi un artefakti no muzeju un privātkolekcijām savijas kā magnētiski pavedieni starp sajūtām un laikmeta nospiedumiem.

 


“Jūrmalai – 65” – brīvdabas ekspozīcija Horna dārzā

Bulduru skvērs netālu no Bulduru stacijas

  • “Jūrmalai – 65” – brīvdabas ekspozīcija, kur fotogrāfiju retrospekcija stāsta par pilsētas attīstību. Iztāde papildina Jūrmalas 65 gadu jubilejai veltīto izstādi Jūrmalas muzejā.

 


Eduards Metuzāls, 1919

Aspazijas māja (Z.Meierovica prospekts 18-20, Dubulti)

  • “Metuzāls. No Šveices līdz Jūrmalai” (līdz 27.09.) – gleznotāja Eduarda Metuzāla darbi atklāj Šveices kalnu ainavas un Rīgas Jūrmalas noskaņas. Gleznas tapušas laikā, kad mākslinieks uzturējās Šveicē un draudzējās ar Raini un Aspaziju. Izstāde ļauj iepazīt līdz šim neeksponētu kolekciju – darbus, kas glabāti gleznotāja dzimtā.

 


Dāvis Ozols. “Krītoša ēna virs puķu dobes”, 2025

Bulduru Izstāžu nams (Muižas iela 6, Bulduri)

  • “Laika mērījumi” (līdz 05.07.) – Dāvja Ozola gleznās saplūst klasiskās tehnikas un laikmetīga tēlainība. Darbi veidoti ar akrilu un aerogrāfu, radot gaisā izšķīdušus attēlus – līdzīgus atmiņām. Tēmas kļuvušas konceptuāli nosvērtākas, krāsu palete – koncentrētāka. Gleznās cilvēks un vide saplūst vienotā telpā klusai vērošanai.
  • Iespēja ielūkoties Jūrmalas mākslas leģendas – sava laika izcilā latviešu ainavu gleznotāja Valda Buša (1924–2014) darbnīcā un radošajā pasaulē.

 

Mākslas stacija Dubulti (Dubultu stacija, Jūrmala)

  • Kristaps Ancāns & Pauls Rietums. “Pavisam mazas svinības” (līdz 15.09) – izstāde atzīmē Mākslas stacijas Dubulti 10 gadu jubileju, aktualizējot laikmetīgās mākslas un publiskās infrastruktūras mijiedarbību. Izstādes centrā – protoindustriālas modulārās sistēmas, kas izstrādātas sadarbībā ar “Latvijas Finieris”, “Troja” un “IGLU Soft Play”. Pēc izstādes daļa šo moduļu paliks stacijas publiskajā uzgaidāmajā zonā, radot paliekošu un funkcionālu mantojumu.

 

Galerija Bastejs (Skultes iela 10, Priedaine)

  • “KOKS.PAPĪRS” (31.05. - 27.07.) – mākslinieka Ivara Heinrihsona darbu izstāde.

 

Jūrmalas Centrālā bibliotēka (Strēlnieku prospekts 30, Dubulti)

  • Imants Ozoliņš. Ex libris” (18.06.–23.08.) – piemiņas izstāde grafiķa 95. jubilejā, kurā vairāk nekā simt ekslibru portretē Jūrmalas kultūras un sabiedrisko dzīvi, izgaismojot mākslinieka devumu lietišķajā grafikā un viņa iespaidīgo 127 darbu ciklu par Jūrmalu.

 


U.Traumanis. Vides objekts “Mezgls”, 2024. Foto: Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība

Jaunatklāts vides objekts Kauguru skvērā

Papildus izstāžu zāļu daudzveidīgajām ekspozīcijām ziemas kultūrsezonā, Kauguru skvērā apmeklētāji aicināti iepazīt nesen tapušo pilsētvides mākslas piemēru – Uģa Traumaņa veidoto vides objektu “Mezgls” (realizācija: SIA “MetalProjekts” un DJA – Didzis Jaunzems Architecture). Vides objekts simbolizē vienotību un atsaucas uz Kauguru zvejniekciema vēsturi, kur mezglu siešana bija nozīmīga prasme. Spoguļgludā, rokām pulētā virsma atspoguļo apkārtni – blokmājas, vēsturisko apbūvi, katoļu baznīcu, priedes un mainīgās Jūrmalas debesis.