Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Ziemas kultūrsezona Jūrmalas izstāžu zālēs

Dags Vidulejs. Mīlestības elpā, 2024./2025

Ziema ir laiks, kad Jūrmalas kultūrtelpas kļūst par siltu patvērumu – vietu, kur bagātināt prātu un garu, kamēr viss cits šķiet noklusis. Programmu piedāvājumā atradīsiet gan izstādes, kas izceļ vietējo mākslinieku radošumu, gan ekspozīcijas, kurās iespējams ielūkoties ārvalstu mākslinieku veikumos. Izstāžu programma aptver gan klasiskās, gan laikmetīgās mākslas procesus, piedāvājot arī atsevišķas programmas, kas veltītas vēstures izziņai. Iepazīstieties ar sezonas spilgtākajiem notikumiem!


T.Krivenkova. Akvarelis no sērijas “Dubultā spirāle”, 2024 / J.Sazonova. Skulpturāls objekts no hipohondriju sērijas, 2018

Jūrmalas muzejs (Tirgoņu iela 29, Majori)

  • “Pirmkustinātājs: Primum mobile” (10.01.–23.02.) – gleznotāja Daga Viduleja izstāde, kas iedvesmota no Dantes Aligjēri “Dievišķās komēdijas”. Mākslinieks savos darbos attēlo ceļu no posta uz patiesības atklāsmi, balstoties Mīlestības, Ticības un Cerības pieredzē.
  • “Hedonistu duets” (10.01.–23.02.) – izstāde, kurā apvienoti gleznotājas Tatjanas Krivenkovas un porcelāna mākslinieces Jekaterinas Sazonovas darbi. Gleznu un porcelāna saspēle apvieno krāsu un formu harmoniju, aicinot uz dvēseles mieru un estētisku vieglumu. Sazonovas porcelāna formas, radītas ar tēlniecisku precizitāti, papildina Krivenkovas smalkais apgleznojums, kopā veidojot polifonisku mākslas pieredzi.
  • “1 + 1 + 1 = 1” (līdz 18.05.) – ekspozīcija par Jūrmalas vēsturi un tās trīs bijušajām pilsētām – Sloku, Ķemeriem un Rīgas Jūrmalu. Izstāde, kas veltīta Jūrmalas 65 gadu jubilejai, apvieno iedzīvotāju atmiņas un vēsturiskus artefaktus.


“Jūrmalai – 65” – brīvdabas ekspozīcija Horna dārzā. Foto: Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība

Horna dārzs Majoros

  • “Jūrmalai – 65” – brīvdabas ekspozīcija Horna dārzā, kur fotogrāfiju retrospekcija stāsta par pilsētas attīstību. Iztāde papildina Jūrmalas 65 gadu jubilejai veltīto izstādi Jūrmalas muzejā.


Zviedru fotogrāfa L.Tūnbjērka izstādes atklāšanas skats. Foto: Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība

Mākslas stacija “Dubulti” (Z.Meierovica prospekts 3, Dubulti)

  • “Skaistais neglītajā un nejaukais šķietami skaistajā” (līdz 26.01.) – zviedru fotogrāfa Larsa Tūnbjērka izstāde, kur spilgtas krāsas, drastisks humors un ikdienas attēlojums robežojas ar dīvaino un sirreālo.


Evija Freidenfelde. Sēkla II, 2024 (fragments)

Aspazijas māja (Z.Meierovica prospekts 18-20, Dubulti)

  • “SievietES” (līdz 19.01.) – izstāde, kas veltīta Aspazijas lugas “Vaidelote” pirmā iestudējuma 130. gadadienai. Tā pēta sievietes lomu un pieredzi sabiedrībā, izmantojot dažādus mākslas izteiksmes līdzekļus. Izstādes autores ir mākslinieču grupa “ArtPart” – tēlniece Rita Praņča, grafiķe Evija Freidenfelde un keramiķe Sanita Čevere. 


Jūlija Eresko. Mēness mūžīgā dzīve, 2022

Bulduru Izstāžu nams (Muižas iela 6, Bulduri)

  • “SOS. Dzīvei ir nozīme” (07.01.–01.03) – izstāde, kurā mākslinieces Jūlijas Eresko eļļas un akrila gleznas mijiedarbojas ar Jāņa Straumes-Broliša neona gaismas objektiem, kuros stikla caurules un gaismas efekti rada noslēpumainu telpu starp gaismu un tumsu. Darbi rosina pārdomas par dzīvības vērtību un cilvēcības trauslumu mūsdienu pasaulē.
  • Iespēja ielūkoties Jūrmalas mākslas leģendas – sava laika izcilā latviešu ainavu gleznotāja Valda Buša (1924–2014) darbnīcā un radošajā pasaulē.

Vitālija Jermolajeva gleznu teātris “Inner Light” (Omnibusa iela 19, Majori)

  • Fluorescējošās krāsas tehnikā radīto darbu galerija piedāvā ieskatu maģiskās glezniecības dzīlēs, radot unikālu pieredzi, kur māksla mijiedarbojas ar emocionālu un estētisku refleksiju.


U.Traumanis. Vides objekts “Mezgls”, 2024. Foto: Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība

Jaunatklāts vides objekts Kauguru skvērā

Papildus izstāžu zāļu daudzveidīgajām ekspozīcijām ziemas kultūrsezonā, Kauguru skvērā apmeklētāji aicināti iepazīt tikko tapušo pilsētvides mākslas piemēru – Uģa Traumaņa veidoto vides objektu “Mezgls” (realizācija: SIA “MetalProjekts” un DJA – Didzis Jaunzems Architecture). Vides objekts simbolizē vienotību un atsaucas uz Kauguru zvejniekciema vēsturi, kur mezglu siešana bija nozīmīga prasme. Spoguļgludā, rokām pulētā virsma atspoguļo apkārtni – blokmājas, vēsturisko apbūvi, katoļu baznīcu, priedes un mainīgās Jūrmalas debesis.