Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Pavasara kultūrsezona Jūrmalas izstāžu zālēs

(Fragments) Ilgvars Zalāns. Sveiciens saulei, 2025

Pavasaris ir laiks, kad Jūrmalas kultūrtelpas kļūst par daļu no iedvesmojošas pilsētas pastaigas – vietu, kur bagātināt prātu un garu, kas mostas līdz ar dabu. Pavasara izstāžu programma aptver gan klasiskās, gan laikmetīgās mākslas procesus, kā arī piedāvā īpašas programmas vēstures izziņai. Iepazīstieties ar sezonas spilgtākajiem notikumiem!

 

Jūrmalas muzejs (Tirgoņu iela 29, Majori)

  • “Cita dimensija” (09.04.–18.05.) – Ilgvara Zalāna gleznas ir krāsainas, ekspresīvas un ļoti dzīvīgas. Viņš glezno impulsīvi, ļaujoties sajūtām un kustībai. Darbos redzami spilgti triepieni, dažādas faktūras un brīžiem pat ceļojumos redzētu ainavu noskaņas. Šī izstāde uzrunā ar savu enerģiju un radošo brīvību – tā ir par prieku gleznot un dzīvot.


Vilnis Heinrihsons. Karalienes nāve, 2022

  • “Sākums un gals” (09.04.–18.05.)Viļņa Heinrihsona izstāde par cilvēka dzīves ceļu un mūsu laika pārmaiņām. Darbi liek domāt par taisnīgumu, patiesību, ticību un sirdsapziņu – vērtībām, kas kļuvušas īpaši nozīmīgas pēdējos gados. Izstāde veidota kā stāsts četrās daļās, kas atgādina dzīves posmus – no dzimšanas līdz atdzimšanai. Atmosfēru papildina Raiņa un Gundegas Repšes dzeja un fragmenti no Svētajiem rakstiem.
  • “1 + 1 + 1 = 1” (līdz 18.05.) – ekspozīcija par Jūrmalas vēsturi un tās trīs bijušajām pilsētām – Sloku, Ķemeriem un Rīgas Jūrmalu. Izstāde, kas veltīta Jūrmalas 65 gadu jubilejai, apvieno iedzīvotāju atmiņas un vēsturiskus artefaktus.


“Jūrmalai – 65” – brīvdabas ekspozīcija Horna dārzā. Foto: Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība

Horna dārzs Majoros

  • “Jūrmalai – 65” – brīvdabas ekspozīcija Horna dārzā, kur fotogrāfiju retrospekcija stāsta par pilsētas attīstību. Iztāde papildina Jūrmalas 65 gadu jubilejai veltīto izstādi Jūrmalas muzejā.

 

ART SPACE (Jomas iela 83, Majori)

  • “Oforta Ģilde” (06.03.–16.04.) – grafikas izstāde, kas veltīta vienai no senākajām un izteiksmīgākajām grafikas tehnikām – ofortam. Izstādē piedalās mākslinieki, kurus vieno aizrautība ar šo unikālo tehniku un tās iespēju robežu izpēte. Ekspozīcijā aplūkojami B. Kalnas, N. Zirnītes, B. Dambergas, M. Maizītes Grases, J. Grjazevas, G. Priedes, S. Štrausas, A. Šenkes, E. Rostova, I. Troškas un D. Ezergailes darbi.


Ilze Ozola. Magone, 2022

Aspazijas māja (Z.Meierovica prospekts 18-20, Dubulti)

  • “Latviskie botāniskie zīmējumi” (12.03.–03.05.) – Ilzes Ozolas personālizstāde, kurā māksliniece pievēršas botāniskā zīmējuma tradīcijai, meklējot latvisko vizuālo kodu dabas formās un tautas kultūras mantojumā. Iedvesmu guvusi viduslaiku grāmatu ilustrācijās un vēsturisko interjeru estētikā, māksliniece rada darbus, kas atklāj augu un ornamenta saspēli.


Diānas Adamaites skice sienu gleznojumam, 2024

Mākslas stacija Dubulti (Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Dubulti)

  • “Frekvences telpā” (28.02. – 04.05.) – gleznotājas Diānas Adamaites personālizstāde, kurā tiek balansēts starp žestu pierakstu un filozofisku abstrakciju, raisot asociācijas ar Platona ideju pasauli – skaistumu, sākumu, nemieru. Māksliniece savus darbus rada intuitīvā procesā, kuru dēvē par “pieredzējumiem bez pieredzes”. Izstāde ietver speciāli telpai radītas gleznas un zīmējumus, kā arī divus monumentālus sienu gleznojumus.


“Lielupe – dzīvības ceļš. Arheoloģija Jūrmalā. Zināmais un nezināmais” 

Bulduru Izstāžu nams (Muižas iela 6, Bulduri)

  • “Lielupe – dzīvības ceļš. Arheoloģija Jūrmalā. Zināmais un nezināmais” (6.03. – 3.05.) – izstāde, kas atklāj Lielupes nozīmi reģiona aizvēsturē un viduslaiku sākumā. Senie atradumi – krama rīki, akmens cirvji, māla trauku lauskas, rotas un ieroči – veido mozaīku, kas atklāj vietējo kopienu dzīvi un tirdzniecības ceļus. Izstāde rosina pārdomas par upes lomu kā dzīvības artēriju, kas cauri gadsimtiem savienojusi cilvēkus un kultūras.
  • Iespēja ielūkoties Jūrmalas mākslas leģendas – sava laika izcilā latviešu ainavu gleznotāja Valda Buša (1924–2014) darbnīcā un radošajā pasaulē.

Vitālija Jermolajeva gleznu teātris “Inner Light” (Omnibusa iela 19, Majori)

  • Fluorescējošās krāsas tehnikā radīto darbu galerija piedāvā ieskatu maģiskās glezniecības dzīlēs, radot unikālu pieredzi, kur māksla mijiedarbojas ar emocionālu un estētisku refleksiju.


U.Traumanis. Vides objekts “Mezgls”, 2024. Foto: Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība

Jaunatklāts vides objekts Kauguru skvērā

Papildus izstāžu zāļu daudzveidīgajām ekspozīcijām ziemas kultūrsezonā, Kauguru skvērā apmeklētāji aicināti iepazīt tikko tapušo pilsētvides mākslas piemēru – Uģa Traumaņa veidoto vides objektu “Mezgls” (realizācija: SIA “MetalProjekts” un DJA – Didzis Jaunzems Architecture). Vides objekts simbolizē vienotību un atsaucas uz Kauguru zvejniekciema vēsturi, kur mezglu siešana bija nozīmīga prasme. Spoguļgludā, rokām pulētā virsma atspoguļo apkārtni – blokmājas, vēsturisko apbūvi, katoļu baznīcu, priedes un mainīgās Jūrmalas debesis.